Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Güneşli günler ne zaman geliyor

Eskişehir Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü sahasında bulunan Eskişehir, Bursa, Bilecik ve Kütahya’da, sağanak yağışların yerini hafta sonu güneşli havalara bırakacağı bildirildi.

09 Haziran 2015 Salı, 18:39
2014-09-05-ankara-hava-durumu-bugun-ankarada-hava-nasil-olacak-5-eylul-ankara-hava-durumu

Bölge geneli hava durumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Eskişehir Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü’nde görevli Meteoroloji Uzmanı Belgin Tarınç, bölgede, hafta sonuna kadar öğlen saatlerine kadar güneş görüleceğini, öğleden sonra da sağanak yağışların etkisini göstereceğini söyledi.
Hava durumuna ilişkin bilgi veren Tarınç, “Bölgemiz hafta sonuna kadar yağışlı havanın etkisi altında. Salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri güneşi göreceğiz ama öğleden sonraları sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekliyoruz. Sıcaklıkların 23-24 derece civarında seyredeceğini tahmin ediyoruz. Bu yağışlar cuma günü etkisini kaybediyor ve hafta sonu sıcaklıkların 27-28 dereceye çıkması bekleniyor. Rüzgarlar da, kuzey ve batı yönlerden yağış anında orta kuvvette, diğer zamanlar ise hafif ara sıra orta kuvvette esecek” dedi.
Tarınç, olası dolu, yıldırım ve ani sel baskınları karşı vatandaşları da uyardı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>