Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Gündemimizde koalisyon yok

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, gündemlerinde koalisyonun olmadığını söyledi.

07 Mayıs 2015 Perşembe, 19:27
ismet büyükataman

MHP Bursa Teşkilatı üyeleri, Genel Sekreter ve Bursa Adayı İsmet Büyükataman’la birlikte tarihi çarşılar ve köylü pazarında esnafı dolaştı. Köylü pazarında bir esnaf, Büyükataman ve diğer MHP’lileri görünce hem partiye övgüler yağdırdı hem de iktidardan yakındı. Büyükataman’a medyada son günlerde gündeme gelen koalisyon senaryolarını da hatırlatılınca, “Koalisyon gündemimizde yok. Bir takım anketler yayınlanıyor. Şu partiler koalisyon yapacak şeklinde ve bir takım senaryolar dillendiriliyor. Bu aslında milletin iradesine saygısızlıktır. O zaman seçimi neden yapıyoruz? Millet adına birileri karar vereceklerse, özellikle bir takım manipülasyonlarla yönlendirileceklerse, nerde kaldı milletin iradesi? Biz 46 yıllık bir geçmişi olan bir siyasi hareketiz. Dolayısıyla iktidarı hakkettiğimize inanıyoruz. Milletimize diyoruz ki bir de bize şans verin biz bu işin üstesinden geliriz” dedi.
Büyükataman, daha sonra Dünya Artvinliler Federasyonu’nda konuştu. Büyükataman, şöyle devam etti:
“Muhalefet sorumluluğu emanet edilenler de milletin önemli bir kısmının oyuyla oraya gönderilen temsilcilerdir. Millet iradesini dillerinden düşürmeyenler muhalefet milletvekillerine herhangi bir konu gündeme geldiğinde milletin iradesini hep hiçe saymışlardır. İktidar partisi bir konuyla alakalı meclise bir kanun tasarısı gönderdiğinde muhalefet olarak meclise kayıtsız şartsız kabul etmek zorunda değiliz. Eksiklikleri saptamak zorundayız. Çünkü denetleme muhalefet olarak bizim görevimiz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>