Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

Görenleri hayrete düşüren devasa makineler…

Tonlarca ağırlığındaki mermer kütlelerini kaldırmak için kullanılan dev iş makineleri Bursa Blok Mermer ve İş Makineleri Fuarı’nda görücüye çıktı.

26 Kasım 2015 Perşembe, 15:12
makineler

Tonlarca ağırlığındaki mermer kütlelerini kaldırmak için kullanılan dev iş makineleri Bursa Blok Mermer ve İş Makineleri Fuarı’nda görücüye çıktı.
Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ’nin, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve Maden-Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) iş birliğiyle düzenlenen fuarda bir birinden göz alıcı mermerlerin yanı sıra devasa iş makineleri de teşhir edildi. Dev makineler vatandaşların büyük ilgisini çekti. İş makineleri üreten bir firmanın yetkilisi Murat Görsen Üste, teşhir ettikleri tekerlekli yükleyici makinesi hakkında bilgi verdi. Üste, bu tür iş makinelerinin yüksek tonajlı olduğunu ve mermer sektöründe sıklıkla kullanıldığını söyledi.
Ağırlığı 56 ton olan makinenin 60 tona kadar blokları kaldırabildiğini ve fiyatının 1,5 milyon dolar civarında olduğunu dile getiren Üste, “Bu iş makinesini bir çekiciyle tek parça halinde getirdik. Gücünü gösterebilmek için 25 tonluk mermer bloku üzerine koyduk. Yurt içi ve dışında firmalar genellikle bu tür makineleri tercih ediyor. Bu makineler yol yapımlarında da kullanılıyor” diye konuştu.
Üste, ziyaretçilerin söz konusu makineye ilgi gösterdiğini sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>