Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

‘Gönül Elçilerine’ Yıldırım desteği

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, eşi Şükran Edebali ile ‘Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi’ni yürüten Vali Münir Karaloğlu’nun eşi Sevim Karaloğlu öncülüğündeki ‘Gönül Elçileri’ ni ağırladı.

16 Şubat 2016 Salı, 16:49
yıldırım 1

Toplumda gönüllülük kavramına yönelik farkındalık geliştirmek, gönüllü çalışmanın yaygınlaşmasını sağlamak ve toplumsal kalkınmaya katkı koyacak insan kaynağı ihtiyacını güçlendirmek üzere hayata geçirilen ‘Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi’ kapsamında çocuklar için koruyucu aile hizmeti, kadınlar için mesleki eğitimler, kaliteli yaşlanma ve kuşaklar arası uyum, engelli hizmetlerine erişim,aile ve yoksullukla mücadele konularında önemli projeler üretiliyor.

yıldırım

Dayanışma ruhu içinde, herhangi bir maddi karşılık beklemeksizin sahip olunan deneyim, beceri ve kaynakları; kadın, çocuk, yaşlı, engelli, gazi ve şehit aileleri gibi toplumun dezavantajlı gruplarının yaşam kalitelerini yükseltmeye yönelik çalışmalar yürüttüklerini anlatan Sevim Karaloğlu, kısa sürede önemli mesafeler kat ettiklerini söyledi. Özellikle Yıldırım bölgesinde yoğun faaliyetleri olduğunu dile getiren Karaoğlu; “Bu konuda Belediyemizle iş birliğimizi geliştirmek, ortak çalışmalara imza atmak istiyoruz. Yıldırım’da projemize maddi manevi destek görüyoruz. Bursa’daki 300 yetim ailemize yönelik projemizde eğitime destek öncelikli olup, aileleri sosyal hayatta yalnızlık, terk edilmişlik, tükenmişlikten kurtarmak, özellikle gençlerimize ve annelerimizi sosyal hayatın içine çekebilme amacındayız. İnsanlarımıza fiziksel aktiviteler ve eğitim programlarıyla nasıl destek oluruz düşüncesindeyiz” dedi.

yb yıldırım

TEMELDE İNSAN VAR

 

Yıldırım’da özellikle sosyal belediyecilik alanında önemli projeleri hayata geçirdiklerini aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de, “Bizim yönetişim anlayışımızın temelinde ‘İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın’ şiarı var. Fiziki hizmetler üretmenin yanı sıra insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak adına da çalışmalar yürütüyoruz. Sosyal devlet anlayışının tüm gerekliliklerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Böyle hayır işlerinin içerisinde olmak, bu projelerin paydaşı olmak bizim için gururudur. Bu konuda elimizden gelen her türlü desteği sağlamaya hazırız” diye konuştu.

yıldırım 1

EDEBALİ ÇİFTİ GÖNÜL ELÇİSİ OLDU

Yıldırım’a kazandıracakları vizyon projeler arasında Engelsiz Yaşam Merkezi, iki gençlik merkezi ve Türkiye’nin en büyük spor kompleksi gibi sosyal boyutlu projeler olduğunu aktaran Başkan Edebali; “Engelliler, kadınlar, çocuklar ve gençler, öncelikli hizmet kitlemiz arasında yer alıyor. Dolayısı ile bu konuda önemli adımlar atarak devletimizin şefkatli yüzünü hemşerilerimize gösterme çabası içeresindeyiz” ifadelerini kullandı.                                                                                                                       Öte yandan Başkan İsmail Hakkı Edebali ve eşi Şükran Edebali, Sevim Karaloğlu tarafından takdim edilen ‘Gönül Elçisi’ formunu doldurarak bu anlamlı projenin katılımcısı oldu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>