Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Gençlerin hayalleri sahneye taşındı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen, ‘Hayallerini Sahneye Taşı’ skeç yarışmasına 16 topluluk ve 186 katılımcı hünerlerini sergiledi.

22 Şubat 2016 Pazartesi, 11:42
inegöl sahne

Profesyonel oyuncu ve yönetmenlerden oluşan seçici kurulun, birinciyi seçmekte zorlandığı oyunların senaryoları da gençler tarafından yazılırken, İnegöl Kent Müzesi Salonunda yapılan Bursa İl Birinciliği Yarışmasında ‘Mirket Ailesi’ adındaki grup, ‘Hayaller ve Gerçekler’ adlı oyunlarıyla birinci olarak, Nisan ayında Edirne’de yapılacak olan Bölge Yarışmasında Bursa’yı temsil etme hakkını kazandı. Yarışma sonucunda Tiyatro Sır adlı grup ‘Ters Düz’ adlı oyunla Bursa ikincisi, Tiyatro Gönüllüleri adlı grup ‘Derin Karanlık’ adlı oyunla Bursa üçüncüsü oldu. Ayrıca senaryolarını kendilerinin yazdıkları oyunlarıyla yarışmaya katılan Sağlık Olsun grubu da ‘Hastalık Hastası’ oyunları ile En iyi Tema ödülüne layık görüldü.

GENÇLER HAYALLERİNİ SAHNEYE TAŞIDI
Drama dalında en iyi kadın oyuncu, ‘Derin Karanlık’ oyununda muhteşem bir performans sergileyen Gamze Can’a, drama dalında en iyi erkek oyuncu ödülü ‘Çanakkale’ oyununda oynayan Ali Mert Kaya’ya verildi. Komedi dalında en iyi kadın oyuncu ödülünü ‘Hayaller ve Gerçekler’ adlı oyundaki birçok farklı karakteri başarı ile canlandıran Zehra Nihan Akın, en iyi erkek oyuncu ödülünü de aynı oyundaki rol arkadaşı Gökberk Gültekin aldı. Çok çekişmeli geçen Bursa İl Birinciliği seçmeleri sonucu tüm katılımcılara Katılım Sertifikaları verildi. Birincilere altın madalya, ikincilere gümüş madalya, üçüncülere de bronz madalyaların sahibi oldu. Törende ödülleri Düzenleme Kurulu Başkanı ve Gençlik Merkezleri Koordinatör Şube Müdürü Mürsel Kaya, Osmangazi Gençlik Merkezi Müdürü Siyami Aytar, Yunus Emre Gençlik Merkezi Müdürü Ali Osman Yüce, İnegöl Gençlik Merkezi Müdürü Recep Erdoğan, seçici kurul ve protokol üyeleri tarafından verildi.

GENÇLER HAYALLERİNİ SAHNEYE TAŞIDI
Gençlerin sanata yönlendirilmesinde önemli merkezler haline gelen Gençlik Merkezlerine ilginin giderek arttığının gözlendiği bu yarışmanın, bir daha ki yıl da yapılacağını duyuran Düzenleme Kurulu Başkanı Mürsel Kaya, tüm katılımcı gençlere, onları teşvik eden, yetiştiren ailelerine ve eğitmenlerine, İnegöl Kent Müzesi Konferans Salonunu tahsis eden İnegöl Belediyesi adına Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a, misafirperverliklerinden dolayı tüm İnegöl halkına ve organizasyonda görev alan tüm personeline teşekkür ederek, tüm gençleri Gençlik Merkezlerindeki organizasyonlara ve çalışmalara katılmaya davet etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>