Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Gençler Politikadaki Rollerini Tartıştı

01 Nisan 2015 Çarşamba, 18:20
1

Osmangazi Kent Konseyi, gençlik politikalarının tartışılması amacıyla İtalya’da başlatılan ve diğer ülkelerinde destek vermesiyle tüm Avrupa’ yayılan ‘Seçim Senin’ projesinin Türkiye ayağına ev sahipliği yaptı.

5

Osmangazi Belediyesi’nin katkılarıyla Osmangazi Kent Konseyi ve Gençlik Akademisi (Youth Academy) tarafından Gökdere Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen projenin ilk gününde “Gençlerde Girişimcilik” ve “Gençlerin Kendine Güveni” ile “Gençlerin Politikadaki Rolü” konu başlıkları tartışıldı ve uygulamalı çalışmalar yapıldı. Gençlerde Girişimcilik ve Gençlerin Kendine Güveni konusunda Türkiye’de genç girişimcilere verilen desteklerden ne kadar faydalanılıyor?, Verilen desteklerin tanıtılması yeterli oluyor mu?, Türkiye’de genç girişimcilerin etkisi eskiye oranla günümüzde nasıl hissediliyor? gibi sorulara cevaplar arayan gençler, bu konudaki düşüncelerini ifade etti.

Gençlerin üzerinde tartıştığı bir diğer konu ise. “Gençlerin Politikadaki Rolü” oldu. Bu konu üzerinde gençler, Politika nedir? Gençlik politikası nasıl olmalıdır? Ana odağı gençlerin olduğu politika nasıl oluşturulabilir, toplumdaki etkisi nasıl olurdu? Gençler politikadan uzak mı duruyor? gibi belli başlı sorular üzerinde yoğunlaşarak, cevaplar aradı.

4

Osmangazi Kent Konseyi Başkanı Ömer Eşer’in de katılımıyla gerçekleştirilen projenin ikinci gününe ise, ilk günkü oturumda tartışılan konuların uygulamaları ile devam edildi. İki günlük programda teoriyi uygulama ile pekiştirerek daha verimli bir öğrenim oluşturulmaya çalışıldı. Proje kapsamında kendi ülkelerindeki sorunlara değinecek olan gençlerin amacı, projenin bitiminde yerel yönetimlerin desteği ile “Gençlik Danışma Kurulları” oluşturabilmek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>