Genç starlar final için söyledi

Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen Liseler Arası “Genç Star” Müzik Yarışması’nın elemeleri Dede efendi salonunda yapıldı. Bu yıl 8’incisi düzenlenen yarışmanın elemelerine katılan ‘Genç Star’ adayları, finale kalabilmek için sahne alırken, jüri gençlerin performansları karşısında seçim yapmakta zorlandı

18 Aralık 2015 Cuma, 16:46
genç star elemeleri

Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen Liseler Arası “Genç Star” Müzik Yarışması’nın elemeleri Dede efendi salonunda yapıldı. Bu yıl 8’incisi düzenlenen yarışmanın elemelerine katılan ‘Genç Star’ adayları, finale kalabilmek için sahne alırken, jüri gençlerin performansları karşısında seçim yapmakta zorlandı.

Geçtiğimiz yıla göre yoğun bir katılımla gerçekleşen elemelere Bursa merkez ilçelerin yanı sıra İnegöl Yenişehir, Orhangazi ve Gemlik’ten 40 okul katıldı. Sahnedeki performanslarıyla profesyonellere taş çıkartan genç müzisyenler, Türk Sanat müziği, Türk Halk Müziği ve Türk Pop Müziği dallarında eserlerini seslendirdi.

En İyi Erkek Solist, En İyi Bayan Solist, En İyi Düzenleme, En İyi Orkestra ve En İyi Solo Çalgı kategorilerinde finale kalmak için mücadele eden ‘Genç Star’ adaylarından finale kalanlar, 10 Ocak’ta yapılacak finallerde Bursa’nın yeni ‘Genç Star’ı olabilmek için yarışacak. Türk Halk Müziğinin ünlü isimlerinden Hüseyin Turan’ın da jüri üyeleri arasında yer alacağı finallerde, Bursa’nın yeni ‘Genç Star’ı olabilmek için sahneye çıkacaklar.

Genç Star müzik yarışmasının seçici kurulunda yer alan jüri üyelerinden Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. İsmail Göğüş, Yrd. Doç. Dr. Ersen Varlı, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçısı Mert Kocaili, gençlerin elemelerde sergiledikleri performanslar karşısında finale kalacak gençleri belirlemekte zorlandıklarını söyledi.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen yarışmaya 27 okulun katıldığını ve 48 şarkının seslendirildiğini belirten jüri üyeleri, “Bu yıl ilgi oldukça fazla. Merkez ilçelerin dışında, Bursa’nın diğer ilçelerinden okulların da katıldığı elemelerde 40 okulumuz mücadele etti. 74 şarkının seslendirildiği elemelerde jüri, finale kalacak eser ve Genç Star adayını belirledi. 2 gün süren elemelerde sahne hakimiyeti, entonasyon, orkestra, enstrüman uyumu ve yorum gibi kriterler dikkate alındı. 70 ve üzeri puan almayı başaranlar final vizesini aldılar” şeklinde açıklamada bulundular.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>