Genç seçmen 'Erdoğan' dedi!

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu'na bağlı Gençlik Araştırmaları Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Okudan, 18-35 yaş aralığındaki genç seçmenlerin tercihini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yana, partiler dağılımında da MHP'den yana kullandığını söyledi.

SİYASET, 28 Haziran 2018 Perşembe, 16:45
Genç seçmen 'Erdoğan' dedi!

Gençlik Araştırmaları Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Okudan, 24 Haziran 2018 seçimlerinde 10 milyon genç seçmenin oy kullandığını, bunlardan 1 milyon 585 bin gencin ise ilk kez oy kullandığını kaydetti. Okudan, GENÇKONFED olarak seçim sonrasında Türkiye'nin 7 bölgesinde bin 500 genç ile yüz yüze ve telefonla yaptıkları ankette çarpıcı sonuçlara ulaştıklarını vurguladı. Okudan, Gençlerin Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 55 ile Recep Tayyip Erdoğan dediğini, yüzde 31 Muharrem İnce, yüzde 7 ile Meral Akşener, yüzde 6 ile Selahattin Demirtaş ve yüzde 1 ile de diğer adaylara oy verdiğini aktardı. 
İlk kez oy kullanan 18 yaşındaki seçmen yüzde 33 MHP, yüzde 26 CHP, yüzde 25 AK Parti, yüzde 13 İYİ Parti, yüzde 9 HDP dediğini yüzde 3 de diğer partilere yöneldiğini kaydeden Okudan, 18 ve 35 yaş arası seçmenin yüzde 28 MHP, yüzde 27 AK Parti, yüzde 25 CHP, yüzde 10 İYİ Parti, yüzde 8 ise HDP ve yüzde 2 de diğer partileri tercih ettiğini vurguladı. 

15 Temmuz sonrası MHP yükselişe geçti 
MHP'nin gençlerden en çok oy alması sebebinin terörle mücadele konusundaki milliyetçi tutum olduğunu vurgulayan Gençlik Araştırmaları Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Okudan, özellikle 15 Temmuz sonrası Devlet Bahçeli'nin yaptığı devletçi söylemlerin gençler arasında tuttuğunu ve MHP'yi birinci sıraya taşıdığını kaydetti. Okudan, MHP'nin hükümete desteği ve yönlendirici duruşu ile AK Parti'ye oy veren gençlerin dikkatini ve oylarını çektiğini de vurguladı. 

BURSA
Bursa'da tekme tokat muhtarlık kavgası!
Bursa'da aynı aileden oldukları öğrenilen 2 grup arasında muhtarlık adaylığı tartışması yüzünden ...
GÜNDEM
ByLock soruşturmasında flaş gelişme!
FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında ByLock kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınan 51 şüphelid...
BURSA
Bursa'da su kesintisi!
Bursa'nın Osmangazi ilçesinde su kesintisi yapılacak.
BURSA
Bursa'daki nöbetçi eczaneler (21 Mart 2019)
Bursa'daki nöbetçi eczaneleri sizin için derledik.
GÜNDEM
Tekne faciası! Çok sayıda ölü var...
Irak'ın Musul şehrinde içinde turist ve çocukların bulunduğu feribotun alabora olması sonucu en 4...
BURSA
"Türkiye'nin en güçlü belediyesiyiz"
Her mahalleye meydan kazandırmak adına yürüttüğü çalışmalara bir yenisini daha ekleyen Osmangazi ...
Hakan Keleş'ten Bursaspor açıklaması!
Galatasaray'a Belhanda şoku
Bursa'ya ünlü yağacak!
Bursaspor'dan biletlere büyük indirim!

En Çok Okunan Haberler