Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Genç karikatüristler hünerlerini sergiledi

Nilüfer Belediyesi Karikatür Atölyesi gençleri karikatürle buluşturuyor.

28 Mayıs 2016 Cumartesi, 12:18
GENÇ KARİKATÜRİSTLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Nilüfer Belediyesi Karikatür Atölyesi gençleri karikatürle buluşturuyor.
Nilüfer Belediyesi ve Anadolu Karikatürcüler Derneği iş birliğiyle Beşevler Gençlik Merkezi’nde bulunan Karikatür Atölyesi’nde açılan kurslarda eğitim alan 80 öğrenci eserlerini sergiledi. Konak Kültürevi’ndeki serginin açılışına Nilüfer Belediyesi Başkanvekili Aysel Okumuş ve çok sayıda sanatsever katıldı. Türkiye ve yurt dışında sayısız ödül alan Ahmet Aykanat ve Mehmet Kahraman’ın eğitim verdiği atölyeye katılan öğrencilerin eserleri davetlileri hayran bıraktı.
Belediye Başkanvekili Aysel Okumuş, “Burada umut dolu eserler var. Sizin çalışmalarınız Nilüfer’in farklı bir yüzünü oluşturuyor. Bir yıl boyunca büyük emek harcadınız. Bu emeğin karşılıksız kalmayacağına inanıyorum” dedi.
Anadolu Karikatürcüler Derneği Başkanı Ahmet Aykanat da 2011 yılından bu yana atölyede çalışmaların devam ettiğini belirtti.
Sergide ‘Müsamahamatik’ büyük ilgi gördü. Müsamahamatik’te Aykanat Başkanvekili Okumuş’u karikatürize etti.
7-14 yaş arası kursiyerlerin toplam 80 eserinin bulunduğu karikatür sergisi 3 Hazirana kadar gezilebilecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>