Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Gemlik’te büyük patlama, birçok ilçeden duyuldu!

Gemlik Körfezi’nde saat 01.45 sıralarında şiddetli bir patlama meydana geldi.

19 Temmuz 2015 Pazar, 02:53
BURSA'DA AZOT FABRİKASINDA PATLAMA

Eyüp TURAN/ GUNDEMBURSA.COM

Gemlik Körfezi’nde saat 01.45 sıralarında şiddetli bir patlama meydana geldi. Gemlik başta olmak üzere Kurşunlu,Mudanya, Trilye ve Armutlu’dan şiddetli olarak duyulan patlama sesi paniğe yol açtı. Patlamanın, büyük ihtimalle Gemlik Sanayi Bölgesi’ndeki bir gübre fabrikasında meydana geldiği belirtiliyor. Patlama sırasında fabrikada mesainin devam ettiği ve kule içinde çalışanlar olduğu belirtiliyor. Patlaması sonrası fabrikaya tedbir amaçlı çok sayıda ambulans sevk edildi.  Fabrikanın güvenlik görevlileri patlamayı doğruladı. Patlamanın kule içinde meydana geldiğini belirten görevliler, içeride çalışan işçiler olduğunu ve henüz kendilerinden haber alamadıklarını kaydetti.

Patlamanın fabrikanın buhar kazanında meydana geldiği ve teknik bir problemden kaynaklandığı belirtildi. Patlama sonucunda iki kişinin yaralandığı iddia ediliyor.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>