Son Dakika
19 Şubat 2017 Pazar

Gemlik Zeytin Festivali başladı

Uluslararası Zeytin Festivali, zeytin stantlarının açılışı ve folklor şöleni ile başladı.

21 Ekim 2016 Cuma, 15:55
GEMLİK ZEYTİN FESTİVALİ BAŞLADI

Bursa’nın Gemlik ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Zeytin Festivali, yöresel ürünler ve zeytin stantlarının açılışı ve folklor şöleni ile başladı.
Şehit Ömer Halisdemir’in isminin verileceği cadde ve sosyal tesislerin açılışı ile resmi startı verilecek şenlikler öncesinde yapılan faaliyetler renkli görüntülere sahne oldu. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın yanı sıra ilçeye gelen İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş da festival öncesi yapılan şenliklere katıldı. Yılmaz, Aktaş’a zeytin ikramında bulunurken, hemşehri dernekleri de protokol üyelerine kültürlerini yaşatan yiyeceklerden hediye etti. Başkanlar, dernek yöneticileriyle ile birlikte horon tepip halay çekti. Gemlik 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yapılan stant açılışı ve folklor şöleni serin havaya rağmen büyük ilgi gördü. Afyonlular, İnegöllüler, Şanlı Urfalılar, Erzurum Palandökenliler, Dağ-Der, Giresunlular, Erzurumlular ve Dadaşlar Derneği’nin halk oyunları gösterileri ve mahalli sanatçıların şarkıları, şenliğe katılanları coşturdu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>