Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Geleceğin mucitlerinden Bursa’ya proje yağıyor

Bursa Bilim Teknoloji Merkezi ev sahipliğinde Türk Hava Yolları’nın ana sponsorluğunda bu yıl 5’incisi düzenlenen Bilim Şenliği kapsamında yapılacak toplam 102 bin lira ödüllü proje yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanında halen 200 başvuru yapılırken, son başvuru tarihi olan 1 Nisan’a kadar başvuru sayısının 600’e ulaşması bekleniyor

15 Mart 2016 Salı, 10:31
mucit

Bursa Bilim Teknoloji Merkezi ev sahipliğinde Türk Hava Yolları’nın ana sponsorluğunda bu yıl 5’incisi düzenlenen Bilim Şenliği kapsamında yapılacak toplam 102 bin lira ödüllü proje yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanında halen 200 başvuru yapılırken, son başvuru tarihi olan 1 Nisan’a kadar başvuru sayısının 600’e ulaşması bekleniyor. Bursa, İstanbul, Samsun, Mersin, Ankara, Bitlis gibi Türkiye’nin 15 farklı ilinden başvuru yapılırken, finale kadar 50 projeye bin liradan 16 bin liraya kadar değişik ödüller verilecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BEBKA tarafından Bursa Bilim Teknoloji Merkezi’nin ev sahipliğinde, bu yıl Türk Hava Yolları’nın ana sponsorluğunda 6-7-8 Mayıs tarihlerinde Merinos Park’ta gerçekleştirilecek THY Bursa Bilim Şenliği’ne Türkiye’nin dört bir yanından proje yağıyor. Bu yıl 5.’si gerçekleştirilecek olan Bilim Şenliği kapsamındaki ‘Proje Yarışması’na Bursa, İstanbul, Samsun, Mersin, Ankara, Bitlis gibi Türkiye’nin 15 farklı ilinden 200 başvuru yapıldı. Bu yıl ikincisi düzenlenen proje yarışmasının konsepti ‘Bilim ve Teknoloji’ olarak belirlenirken, yarışmaya son başvuru tarihi olan 1 Nisan’a kadar proje sayısının 600’e ulaşması bekleniyor.

Başımıza icat çıkartın
Türk Hava Yolları Bursa Bilim Şenliği kapsamında gerçekleştirilecek olan proje yarışmasına ilişkin bilgi veren Bilim Teknoloji Merkezi Genel Koordinatörü Rıfat Bakan, projelerin (5-9 yaş) minik mucitler, (10 -13 yaş) çocuk mucitler, (14 -17yaş ) genç mucitler, (18 yaş ve üstü) usta mucitler olarak 4 farklı kategoride değerlendirileceğini söyledi. Proje çağrısı ile Türkiye’nin dört bir yanından yoğun ilgi gördüklerini ifade eden Bakan, proje yarışmasına katılım sağlamak isteyen 7’den 70’e bilim severin www.bursabilimsenliği.org internet adresine başvuruda bulunabileceğini hatırlattı. Türk Hava Yolları Bursa Bilim Şenliği’nde finale kalan tüm projelerin ödüllendirileceğini belirten Bakan, başvuruların bireysel yâda gruplar halinde yapılabileceğini ve son başvuru tarihinin 1 Nisan 2016 olduğunu vurguladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>