Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

Game Of Thrones’un tanıtım videosu olay yarattı!

Nisan ayında ekranları sallamaya hazırlanan Game Of Thrones’un 6. sezonuna dair tanıtım videoları birbiri ardına patlarken, en son yayınlanan trailer biraz korkuttu.

15 Şubat 2016 Pazartesi, 12:43
game of thrones

Yayınlandığı ilk günden bu yana izleyenlerini kendine hayran bırakan Game of Thrones dizisinin 6. sezon için yayınlanan tanıtım filmi tüyleri diken diken etti.

JON SNOW ÖLDÜ MÜ ÖLMEDİ Mİ?

5. sezon final bölümünde sevilen karakter Jon Snow içim öldü mü ölmedi mi tartışmalarıyla birlikte yeni sezona hazırlanan dizinin 6. sezon teaserinin girişinde kendisine yer verildi. Konuyla ilgili sır perdesi hâlâ aralanmazken, dizinin ilk sezonunda öldürülen Ned Stark (Sean Bean) karakterine de Game of Thrones 6. sezon teaserinde yer verildi. Game of Thrones izleyicileri şok eden bir finalle 5. sezona elveda dedi.

game-of-thrones-un-yeni-tanitim-videosu-korkuttu-8159780_3234_m

BİRÇOK SORU İŞARETİ OLUŞTU

Taht Oyunları’nın 6. sezonu ne zaman başlayacak herkes merakla bekliyor. Game of Thrones yeni sezon ilk bölümünün başlangıç tarihi hayranları arasında merak uyandırdı. Game of Thrones dizisi şaşırtıcı bir finalle 2015 yılında 5. sezonun finalini gerçekleştirdi. Stark hanesinin tamamen dağılması ve herkesin ayrı bir köşede bir işle uğraşmaya başlaması seyircilerin aklında soru işaretlerine neden oldu. Beşinci sezonun son bölümünde Arya Star, çok yüzlü tanrıdan bir yüz çaldığı için gözleri kör oldu. Sansa Stark evlenmeyi kabul ettiği ancak sürekli tecavüze uğradığı kocasından Theon Greyjoy ile birlikte kaçmayı başardı. Bran Stark ise uzun bir süredir rüyalarında gördüğü ağacı bulmayı başarmıştı.

game-of-thrones-un-yeni-tanitim-videosu-korkuttu-8159780_x_7378_300

YENİ SEZON MERAKLA BEKLENİYOR

15 Haziran günü beşinci sezon final bölümüyle ekranlara veda eden dizi kendisinden çok söz ettirdi. İzleyiciler bir savaş, belki de demir tahtta bir isyan beklerken Jon Snow’un hayatını kabetmesi ve Khaleesi’nin kaçırılması izleyicileri derinden etkiledi. Ortalığın iyice karışması sonucunda izleyiciler Game of Thrones’un 6. sezonunun ne zaman başlayacağını merak etti.

game-of-thrones-un-yeni-tanitim-videosu-korkuttu-8159780_970_m

SENARYO VE DİZİ AYNI DEĞİL

Bilindiği üzere Game of Thrones dizisi, George R.R. Martin’in ele aldığı kitaplardan esinlenerek yayın hayatına devam eden bir dizi. Taht Oyunları’nın yazarı George R.R. Martin yaptığı açıklamada yeni kitabını Temmuz 2015’de çıkartmak istediğini belirtti. Yani olacakları erkenden okuyarak tahmin etmek isteyenler, Game of Thrones’un kitabını alarak yeni sezon hakkında bilgi sahibi olabilir.

game-of-thrones-un-yeni-tanitim-videosu-korkuttu-8159780_1751_m

İLK BÖLÜM NİSAN’DA

Dizinin yönetmeni David Nutter yaptığı son açıklamada, senaryo metinlerinin kendisini yakından ilgilendirmediğini ve diziye kendi gözünden yön vereceğini belirtti. Heyecanla beklenen Game of Thrones dizisinin her yıl sadece 10 bölüm olarak yayınlanan Of Thrones 6. sezonu 24 Nisan’da kaldığı yerden devam edecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>