Son Dakika
25 Ekim 2016 Salı

Ford işçileri Gölcük’ten Bursa’ya yola çıktı

Bursa’da eylemde olan Renault ve TOFAŞ işçilerine destek vererek Türk Metal Sendikası’na karşı eylem başlatan Ford işçileri, yeniden üretime geçmek için çalışanlarına mesaj atan Gölcük Ford Otosan tesisleri önünde toplanarak, Bursa’daki işçilere destek olmak için araçlarıyla yola çıktı.

21 Mayıs 2015 Perşembe, 16:25
ford işçileri

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde bulunan Ford Otosan fabrikasında çalışan ve bağlı bulundukları Türk Metal Sendikası’nı protesto ederek eyleme başlayan işçiler, fabrika önünde toplanarak, Tofaş ve Renault işçilerine destek vermek için arabalarıyla Bursa’ya doğru yola çıktılar. Fabrika önünde toplanan işçiler konuşma yaptığı esnada ise işçilere, Ford yönetiminden vardiyalarda yeniden üretime başlanacağı ve mesaiye gelmelerine dair mesaj geldi. İşçiler ise üretime karşı olmadıklarını, sorunlarının sadece Türk Metal’in ikili tutumlarının çözüme kavuşması olduğunu dile getirdiler. Açıklamaların ardından eyleme katılan işçiler, boykot amacıyla logo kısımlarını siyah bantla kapattıkları araçlarıyla Bursa’ya doğru yola çıktılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>