Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Filistin’den çok özel ziyaret…

Yurtdışındaki Filistin Alimler Heyeti Genel Sekreteri Dr. Nevvaf Tekruri, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret etti.

12 Aralık 2015 Cumartesi, 13:37
filistin

Yurtdışındaki Filistin Alimler Heyeti Genel Sekreteri Dr. Nevvaf Tekruri, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret etti. Ziyarete, 19 yıl İsrail tarafından mahkum edildikten sonra serbest bırakılan Majed Abu Kutaish ile Mavi Marmara gemisine İsrail askerleri tarafından yapılan saldırıda yaralanan Muharrem Güneş de katıldı.
Başkan Dündar, Filistin topraklarında yaşananlar hakkında bilgi aldı. Filistin’e ve diğer zulüm yaşanan ülkelerdeki Müslüman halka yardım kampanyaları düzenleyerek destek olmaya çalıştıklarını anlatan Başkan Dündar, “Müslümanlar bütün dünyada zulüm altında. Özellikle de Filistin’de yaşayan Müslüman halk bu zulmün en ağırını yaşıyor. Kan ve gözyaşı Filistin topraklarında eksik olmuyor. Birleşmiş Milletler ya da dünya çapındaki sivil toplum kuruluşları, batılı ülkelerde herhangi bir terör ya da şiddet olayı yaşandığında seferber oluyor. Ancak Müslüman halkın yaşadığı şiddeti göz ardı ediyorlar. Çünkü Müslüman topraklarda yaşanan şiddetin batılı ülkelerden kaynaklandığını çok iyi biliyorlar. Bütün Müslümanlar birlik olmalı. Birlik olduğumuz zaman bu zulüm sona erecek, akan kan ve gözyaşları dinecektir” diye konuştu.
Yurtdışındaki Filistin Alimler Heyeti hakkında Başkan Dündar’a bilgiler veren Dr. Nevvaf Tekruri, “Heyetimize en az lisans üstü eğitim yapmış olan alimleri kabul ediyoruz. Türkiye’de 40 Filistinli alim bulunuyor. Heyet vasıtasıyla Türkiye’ye göç etmiş Filistinli gençlere ulaşarak onlara sahip çıkıyoruz. Yaşanan zulümden dolayı büyük travmalar yaşıyorlar. Onlara destek olarak yaşadıkları travmayı atlatmalarına yardımcı oluyoruz. İslam devletleri üzerinde oynanan oyunlar ve tuzaklara karşı birlik olunması gerekiyor. Bu konuda Türkiye’ye büyük görev düşüyor. Türkiye’nin önderliğine ihtiyaç var. İslam devletleri Türkiye öncülüğünde birlik olabilirse, zulmü sona erdirebiliriz” dedi.
Başkan Dündar, misafirlerine Bursa çakısı hediye etti. Dr. Nevvaf Tekruri de, Dündar’a Mecsid’i Aksa’nın panoramik fotoğrafını hediye etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>