Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Feryal Öney’den “1 Mayıs’a Çağrı” konseri

Nilüfer Kent Konseyi ve Bursa Halkevleri işbirliğiyle “1 Mayıs’a Çağrı” konseri düzenlendi. Konsere katılanlar Feryal Öney’in türküleriyle İşçi Bayramı’nı coşku ile kutladı ve 1 Mayıs’ta meydanlarda buluşma sözü verdi.

26 Nisan 2015 Pazar, 11:51
2

Nilüfer Kent Konseyi İşçi Hakları Grubu ve Bursa Halkevleri işbirliğiyle 3 Fidan Parkı’nda 1 Mayıs’a Çağrı Feryal Öney konseri düzenlendi.  Konsere büyük ilgi gösteren halk,  çimenlere oturarak Feryal Öney’i dinledi. Aşık Mahsuni Şerif, Zülfü Livaneli, Neşet Ertaş gibi ustalardan türküler söyleyen Feryal Öney’e izleyenler de eşlik etti. Halayların çekildiği, zaman zaman hep bir ağızdan barış ve özgürlük sloganlarının atıldığı konserde, Feryal Öney dakikalarca alkışlandı.

Konser sonunda konuşma yapan Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Şazi Çavuşoğlu, Nilüfer’in sanatın, kültürün, demokrasinin, barış ve özgürlüklerin yaşandığı örnek ve lider bir kent olduğunu belirtti. Çavuşoğlu,  “İşçi ve insan hakları adına gerçekleştirdiğimiz bu konserde 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı daha büyük coşku ve güçlü sesle kutlamak istedik. Özgürlük ve barış için 1 Mayıs’ta meydanlarda olacağız” ifadelerini kullandı.

Bursa Halkevleri adına açıklama yapan Elif Güven de “İş cinayetlerinde ölmediğimiz, işsiz kalmadığımız, emeğimizin hakkını alabildiğimiz, iş ve gelecek güvenceli, kadınların toplumsal yaşamdan dışlanmadığı, erkek şiddetiyle öldürülmediği, cinsiyet ayrımcılığının yaşanmadığı bir ülkede yaşamak istiyoruz. Tüm emekçileri eşitlik, kardeşlik ve barış için 1 Mayıs’ta meydanlara davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Şazi Çavuşoğlu, Feryal Öney’e çiçek vererek teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>