Ferrari ile boru taşıdı,şimdi de ticarete atıldı...

Türkiye'de babası için Ferrari ile boru taşıyınca dikkatleri üzerine çekmesinin ardından ülkesi Almanya'ya dönen Faruk Yıldırım ticarete atıldı.

GÜNDEM, 17 Şubat 2016 Çarşamba, 15:58
Ferrari ile boru taşıdı,şimdi de ticarete atıldı...
34 yaşındaki Türk işadamı Faruk Yıldırım, Avrupa'da kurduğu Ekol Şirketler Grubu ile yakaladığı başarı sonrası geldiği Türkiye'de babası için Ferrari ile boru taşıyınca dikkatleri üzerine çekmesinin ardından ülkesinde de ticarete atıldı. KENDİ İŞİNİ KURDU 10 yıl önce Elazığ'dan Almanya'ya giden 34 yaşındaki Faruk Yıldırım, 3 yıl boyunca bir çok şirkette işçi olarak çalıştı. 2009 yılında kendi işini kurmaya karar veren genç iş adamı Yıldırım, Almanya'da Ekol Şirketler Grubu'nu kurarak mutfak ve mobilya sektörüne adım attı. Almanya'nın Köln şehrinde açtığı ilk mağazanın ardından işleri yolunda giden Yıldırım'ın şirketi aralarında Wiesbaden, Frankfurt, Gelsenkirchen, Rotterdam, Paris,Amsterdam Basel başta olmak üzere Avrupa'nın 270'den fazla noktasında ürünlerinin satışı yapılan bir şirkete dönüştü. AVRUPA'DA 10 MİLYAR EURO'LUK CİROYU YÖNETİYOR Ekol Şirketler Grubu'nun inşaat, teknoloji, mobilya ve emlak sektöründe Avrupa'nın en büyük Türk şirketlerinden biri haline geldiğini belirten genç iş adamı Faruk Yıldırım, "Bir arada bulunduğumuz şirketlerle birlikte 10 milyar Euro'nun üzerinde bir ciromuz bulunuyor" dedi.
İNŞAAT MEZUNU Fırat Üniversitesi inşaat bölümünden mezun olduktan sonra 10 yıl önce Elazığ'danAvrupa'ya doğru yola çıktığını aktaran Yıldırım, Almanya'ya adım attığı günden itibaren 5 dakika bile boşa zaman geçirmeden çalışmaya başladığını söyledi. Avrupa'da lider duruma gelmek için hiç boş durmadıklarını kaydeden Yıldırım, "Şirketlerimizi daha ileriye taşıyabilmek için de profesyonel ve genç beyinleri kadromuza dahil ettik. Allah'a şükürler olsun bugün itibariyle kendi bünyemizde yaklaşık 500, bulunduğumuz grupta ise 10 bin kişiye istihdam sağlanıyor. İşe başlarken hiçbir zaman para için çalışmadım. Yaptığım işi sevdim ve en iyi şekilde yapmak için mücadele verdim. İşini doğru ve düzgün bir şekilde yapan insan mutlaka kazanıyor, çok şükür biz de kazandık" diye konuştu. FERRARİ İLE GÜNDEME GELDİ, HER KENTE MAĞAZA AÇMAK İSTİYOR Türkiye'ye geçtiğimiz yıl geldiğinde başından ilginç bir olay geçtiğini aktaran genç işadamı Yıldırım, "Elazığ'da yaşayan ailemin yanına Ferrari ile gelmiştim. Babam, tarlada su borusunun patladığını ve acil boru alıp gelmem gerektiğini söyledi. Ben de aldığım boruyu Ferrari'ye koyunca, arkadan birkaç kişi fotoğraf çekmiş ve sosyal medyada paylaşmış. Daha sonra bu fotoğraflar önce Türkiye'de, sonra Avrupa'da ardından da dünyanın bir çok ülkesinde paylaşım rekoru kırdı. Bir kare fotoğrafla ülkemde bu kadar ilgi görmemin ardından yatırım yapma kararı aldım" dedi. "ELAZIĞ'A KATKIMIZ OLSUN" Doğup büyüdüğü şehirden başlayarak Türkiye'nin her ilinde bir mağaza açmak istediğini dile getiren Yıldırım, "Elazığ'a bir katkımız olsun diye şuanda ithalat ve ihracat şirketimizi kurduk. İnşallah Türkiye'deki iş adamlarımızı Ekol gruba dahil ederek yatırımlarımızı gerçekleştireceğiz. Ben şuna inanıyorum, insanlar ne yaparsa yapsınlar, yaptıkları işi doğru ve tam yapsınlar. Başarılı olmanın önemli bir özelliği ise bugünün işini yarına ertelememektir" diye konuştu. Genç bir iş adamının yeni bir iş kurmak için paraya ihtiyacı olmadığını da ifade eden Yıldırım, en büyük sermayenin Peygamber Efendimizin dediği gibi güzel ahlak olduğunu söyledi.
SİYASET
Çavuşoğlu'ndan Bursa'da sürpriz bahşiş
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, bir dizi ziyaret için geldiği Bursa'da Kapalı Çarşı ve Uzun ...
YAŞAM
Klima dehşeti bir gencin canına mal oldu
Adıyaman'da soğuk su ile duş aldıktan sonra klimalı odada yatan genç yoğun bakımda süren 35 günlü...
YAŞAM
Kent adeta hayalet şehire dönüştü!
Kuzey Afrika sıcaklarının etkisini göstermeye devam ettiği Adana'da vatandaşlar denize ya da yayl...
SPOR
Usta'dan flaş açıklamalar
Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, camianın bazı şeyler için sabretmekte zorluk çektiğini belirte...
YAŞAM
Yunus ekipleri kaza yaptı! 1 şehidimiz var
İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri Bayrampaşa'da kaza yaptı. Kazada ağır yaralanan...
DÜNYA
Dünyadan Kudüs'e destek büyüyor!
Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Malezya, Moritanya, Ürdün, Sudan, Tunus, Yemen, Lübnan, Fas't...
İşte dünyanın en seksi kadını
Bursa'da sıcaktan bunalanlar denize akın etti
Göz göre göre ölüme sürükleniyorlar
Zamanlama harikası fotoğraflar

En Çok Okunan Haberler