Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Faruk Çelik’ten Bursa itirafı…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik, bu dönem Bursa’dan aday olmayı arzuladığını fakat genel merkezin kendisi için Şanlıurfa’yı takdir ettiğini açıkladı.

23 Ekim 2015 Cuma, 23:11
20151018AW552671_02

Eyüp TURAN / GUNDEMBURSA.COM
Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik, bu dönem Bursa’dan aday olmayı arzuladığını fakat genel merkezin kendisi için Şanlıurfa’yı takdir ettiğini açıkladı.
CNN Türk canlı yayınında Akif Beki’nin sorularını cevaplandıran Faruk Çelik, Bursa’nın kendisi için ayrı bir yeri olduğuna dikkat çekti. Siyasi hayatının en önemli bölümlerinin Bursa’da geçtiğini kaydeden Çelik, “Son dönem Şanlıurfa’da görevlendirilmiştik. Ben buna Urfa’ya tayinim çıktı diyorum. 4 yıl Urfa’ya hizmet ettik. 7 Haziran sonrasında erken seçim ortaya çıkınca genel merkezimiz ve sayın başbakanımız Urfa’ya gelmem konusunda takdir buyurdular. Biz de Urfalıların tabiriyle ‘başım gözüm üstüne’ dedik. Bu dönemde tercihim öncelikle aday olmamaktı. Çünkü, 16 yıldır parlamentodayız. 8 yıl bakanlık, grup başkanvekilliği var, siyasetin birçok kademelerinde bulunduk. Kendimizi dinleme arzumuz vardı. Birinci tercihim bu olacaktı. İkincisi tercihim ise olursa Bursa olsaydı. Bursa şu anlamda iyi olurdu; ailevi nedenlerle bu dönem Bursa’da olmayı arzu ediyordum. Fakat, tekrar Şanlıurfa’dan aday gösterildik. Herhalde Şanlıurfa’da olmamız daha büyük önem arz ediyordu. Şanlıurfalılar ile güzel bir dostluk kurduk. Şanlıurfalılar’ın yoğun bir talebi söz konusu oldu. Burada mutluyuz. Şanlıurfa huzurlu bir şehir. Huzur bozmak isteyenler olsa da gönlü açık, sofrası açık insanlar. Çok kısa zamanda kaynaştık. Çok güzel hizmetler yaptık. Aramızdaki yabancılık ortadan kalktı. Gelir gelmez hemen çalışmalara başladık. Urfa’nın 1300 civarında köyü var. 616 köye bizzat gittim. İlçelerine defalarca gittim, sorunlarla yoğrulduk. Sorunları yerinde tespit etmeyi ve çözüme kavuşturmayı benimseyen bir siyasi yapımız var” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>