Son Dakika
25 Ekim 2016 Salı

Faruk Çelik Bursa’ya dönsün seferberliği

Bursa’dan 55 sivil toplum örgütü temsilcisi, Faruk Çelik’in yeniden Bursa Milletvekili olması için Ak Parti Genel Merkezi’ne gitti. Başbakan Davutoğlu ile görüşmek isteyen heyet Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ile görüştü. Talep Başbakan Davutoğlu’na da iletildi. Urfalılar da Bakan Çelik’i kendi şehirlerinde görmek istiyor. Çelik de aday adaylığı başvurusunu Urfa’dan yaptı. Çelik için İzmir adı da geçiyor

05 Eylül 2015 Cumartesi, 11:49
faruk celik

1 Kasım seçim sürecine doğru hızla ilerlerken, siyasal partilerin listelerine ilişkin bilgiler de kulislere yansımaya başladı.
Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa listesinin nasıl şekilleneceği sorusu, en çok merak edilen konuların başında geliyor.
Bir önceki seçimde “üç dönemlikler” engeline takılan, Faruk Çelik’in durumu da ayrıca merak konusu…
2011 seçimlerinde Şanlıurfa’ya gönderilen, ancak kentten hiç kopmayan eski bakan Faruk Çelik, acaba Bursa listesinin en başına yerleşir mi?
******
Henüz bunu söylemek erken, ama beklenti AK Parti’nin Bursa’daki patronunun Faruk Çelik olacağı doğrultusunda…
Bize kadar ulaşan senaryo şöyle…
“Faruk Bey, birinci sırada olacak ama bakan yapılmayacak. 12 Eylül’deki Büyük Kongre’de Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenecek!”
******
Dün bu konuda bazı önemli gelişmeler oldu.
Eski Bakan Faruk Çelik’in Şanlıurfa’dan aday olmasını isteyen bir grubun, AK Parti Genel Merkezi’ne başvurması Bursalılar’ı da harekete geçirdi.
Esnaf Odaları Birliği Başkanı Arif Tak başta olmak üzere, 55 sivil toplum örgütü yöneticisi dün Ankara’ya giderek, “Bursa Faruk Çelik’i istiyor” dilekçesi verdiler.
Ziraat odaları, muhtar dernekleri, başta Erzurumlular Federasyonu olmak üzere hemşehri derneklerinin yöneticilerinin de imzaladığı dilekçe, önce Genel Başkan Yardımcıları’na sunuldu.
Onlarla yapılan görüşmenin ardından seçilen üç kişilik bir heyet, ATO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen B-20 Zirvesi çıkışında Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ayaküstü görüştü ve imzalı bildiriyi sundu.
******

YÜKSEL BAYSAL’IN YAZISININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>