Faruk Çelik beni listeden çıkarttı sözü hakarettir

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, OLAY TV’de Ahmet Emin Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu ‘Her Açıdan’ programında gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

11 Nisan 2015 Cumartesi, 08:47
faruk çelik horon

Ne söylediysek yaptık

AK Parti’deki 3 dönem kuralı nedeniyle yeniden aday olmayan Bakan Çelik, yeni döneme ilişkin herhangi bir görev beklentisi içinde olmadığını vurguladı.

“Benim için dolu dolu bir siyaset dönemi oldu, Neler söylediysek yaptık. Ne vaat ettiysik yerine getirmenin mutluluğunu yaşayan siyasetçilerden biriyim” diyen Bakan Çelik, “Yaptıklarınız sizi tatmin ediyor ve vicdanen rahat kılıyorsa söyleyecek bir şey kalmıyor. Önümüzdeki dönemde ille de vitrinde olmak gerekmiyor. Partide yönetimde olmak ya da cumhurbaşkanlığı danışmanı olmak gibi bir beklentim yok. Biraz kendimizi dinlendirmemiz gerekiyor” diye konuştu.

7 Haziran sonrası genç ve dinamik jenerasyonun geldiğini belirten Çelik, “Tüm ayrıntılar dikkate alınarak listeler oluşturuldu. Dışarıdan kabine üyesi olacağı ihtimalini düşünmüyorum. Başbakan Davutoğlu, ‘Dışarıdan bakan olabilir’ dedi ama kendisinin şu kişiler dışarıdan bakan olacaktır kanaatinde olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Kendisini ‘çalışma delisi’ bir adam olarak niteleyen Çelik, “Bu yapımdan dolayı çok sıkıntılar yaşadım. Bunlar bir çok kişinin düzenini bozuyor. Risk almazsanız siyasette silinirsiniz. Benim için neler söylenmedi. Ne ithamlarla karşı karıya kaldık. 100 yıllık birikmiş sorunları siz de görmemiş olursunuz. Diğer döneme kalır gider ama biz Bursa’nın ve ülkenin sorunlarını dert edindik. Örneğin Bursa 3 yıl önce her taraftan ulaşılan bir Adliye Sarayı’na kavuşacaktı. 1,5 yıl uğraştık, teslim ettik. Ama ne oldu Bursa kaybetti. Herkesin siyaset etme tarzı farklı. Siyaseti icraata dönüştüreceksiniz. Ben siyaseti böyle algılıyorum. Risk alacaksınız ve çalışacaksınız. Başka türlü memleketin sorunlarını çözmek mümkün deği. Her zaman hesap verebilecek durumdayım” dedi.

“LİSTELERE DAHLİM YOK”

Milletvekili aday listelerinin belirlenmesinde bir dahlinin olmadığını belirten Çelik, “Faruk Çelik beni listeden çıkarttı sözleri üst kurula hakarettir. Böyle bir müdahele kesinlikle söz konusu değil. Arkadaşlarımızın böyle bir ithama maruz kalması üzücü” dedi.

Listeye giren arkadaşları tebrik eden Çelik, “Mehmet Müezzinoğlu, sevdiğim, bildiğim, uzun yıllar siyasetin içinde olan biri. Bursa kimliğine uygun. Son derece isabetli bir isim. Başarılı olacağını inanıyorum” diye konuştu.

Kaynak. Olay GAzetesi
HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>