Evlilik okulu başladı

21 Mart 2016 Pazartesi, 12:40
EVLİLİK OKULU BAŞLADI HAYAT HASTANESİ PSİKOLOĞU KISAER: "ÇİFTLER ÖNCE KENDİLERİNİ TANIMALI"

Evlilik hazırlığı yapan ve yeni evlenmiş genç çiftlere, evlilik kurumuna dair pratik bilgiler verildi.
Özel Hayat Hastanesi, Plaza 16 ve Nilüfer Belediyesi işbirliğiyle start verilen Evlilik Okulu projesi, ‘Evliliği Tanımak’ temasıyla başladı. Psikoloğ Dilek Kaymak Kısaer, evlilik hazırlığı yapan ve yeni evlenmiş genç çiftlere evlilik kurumuna dair pratik bilgiler verdi. Katılımın yoğun olduğu ilk derste Kısaer, evlilik kurumu, eş seçim sürecinde dikkat edilmesi gerekenler, aile yaşam döngüsü gibi konuların üzerinde durdu. İnteraktif bir katılımın olduğu eğitimde, özellikle yeni evli veya evlenmek üzere olan çiftlerin yaşadığı problemler üzerine bilgi aktardı.
ÇİFTLER ÖNCE KENDİLERİNİ TANIMALI
Çiftlerin birbirini tanımadan evlilik kararı almasının boşanmaları beraberinde getirdiğini söyleyen Kısaer, “Evlilik problemlerinin fiziksel sağlığı, ruh sağlığını ve iş hayatında verimliliği olumsuz yönde etkileyebiliyor. Bireyler, hayal ettikleri bireylere aşık olup gerçeklerle yüzleştiklerinde düş kırıklığı yaşayabiliyor. Evlilik hazırlığındaki çiftlerin uzun ve sağlıklı bir evlilik için birbirilerini en önemlisi de kendilerini iyi tanımaları gerekiyor” diye konuştu.
SON YILLARDA BİLİNÇLENME ARTTI
Son yıllarda boşanma oranlarında dikkat çekici bir artış olduğunu söyleyen Kısaer, “İnsanlar da artık yavaş yavaş bilinçlenmeye başladığını gözlemliyoruz. Bilinçlenme arttıkça bu tarz ihtiyaç duyuluyor. Bu noktada biz de evlilik kurumunu korumak adına genç çiftlerimizin yanındayız” dedi.
BİR SONRAKİ DERS 26 MART’TA
Özel Hayat Hastanesi, Plaza 16 ve Nilüfer Belediyesince bir sosyal sorumluk projesi olarak hayata geçirilen Evlilik Okulu, 26 Mart Cumartesi günü çiftler arası iletişim, 2 Nisan Cumartesi günü ‘evlilikte çocuk’ konularıyla devam edecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>