Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Ev sahibi olan köylü kiracı durumuna düştü…

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa milletvekili adayı Fevzi Zırhlıoğlu, AK Parti’nin çıkarttığı büyükşehir yasasıyla ev sahibi olan köylerin kiracı durumuna düştüğünü söyledi.

24 Ekim 2015 Cumartesi, 11:21
fev

Seçim çalışmaları kapsamında Keles ilçesinde vatandaşlarla buluşan Zırhlıoğlu, sıkıntıları dinledi. Büyükşehir yasasıyla birlikte köylere ait tarlaların yandaşlara 49 yıllığına kiralandığını ve peşkeş çekildiğini ifade eden Zırhlıoğlu, “MHP 1 Kasım’dan sonra yetkilendirilir ise ilk önce köylü vatandaşları çok ilgilendiren büyükşehir yasasını değiştirecek. Biz 1 Kasım’dan sonra büyükşehir yasasını değiştirerek belde belediyelerini geri verip mahalle olan köyleri eski statüsüne kavuşturacağız” dedi.
Köylünün bitmiş durumda, ektiği ürünün karşılığını alamadığını anlatan Zırhlıoğlu, “Büyükşehir yasasıyla birlikte köylünün elinde bulunan köye gelir getiren tüm mal varlıklarına el koydular. Bursa’nın İznik ilçesinin sadece bir köyünde 8 bin yetişmiş zeytin ağacı köylünün elinden alındı. AK Parti uyguladığı politikayla Türkiye’deki çiftçi nüfusunu bitirmek istiyor. Köylerde genç nüfus kaymayacak kadar azaldı. Köylerde yaşlı vatandaşlar kaldı. Ülkemizin temel ihtiyaçlarını karşılayan köylü yok olmakla karşı karşıya böyle devam ederse köylerde çiftçiliği öğrenen genç kalmayacak buda ülkemizi içinden çıkılmaz bir duruma sokacak, eğer vatandaşlarımız bizi 1 Kasımda iktidara taşırsa çiftçimiz ve toplumumuzun tüm kesimleri refah günlerine kavuşacak” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>