Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Ev hanımıydı şimdi yoga hocası oldu

İznik’te 10 yıl önce aerobik kursu alan 2 çocuk annesi Semra Şen, aldığı sertifika ile aerobik ve yoga dersleri vermeye başladı.

21 Ağustos 2015 Cuma, 10:24
yoga

İstanbul’da Sıddashram Yoga Center’ın sahibi Yogibaba Adnan Ananda Siddviho Çabuk ve Madam Lourdes Çabuk ile tanışan Semra Şen, burada altı ay süren eğitimi başarıyla tamamladı. Aldığı sertifika ile aerobik ve yoga dersleri vermeye başlayan Semra Şen, azmi bununla da sınırlı kalmadı. Şen, ‘Bilgeliğe Yolculuk’ adında Yoga’yı anlatan bir de kitap yazdı. Uluslararası alanda geçerliliği olan diploması ile İznik’te yoga ders vermeye başladı. Bir zamanlar ev hanımı olan Şen, azmin bir insana neler yaptırabileceğini gösterdi. Aynı zamanda aerobik dersleri de veren Şen, kısa süre içerisinde İznikli bayanlara Yoga’yı sevdirdi.
Semra Şen, “Evde oturarak böyle bir hayat istemiyordum. İnsanlara faydalı olmaktı. Onlara hizmet etmeliydim. Ancak o zaman hayat benim için çok anlamlı olacaktı. 10 yıl önce aerobik kurslarına katıldım. Buradan aldığım öğretici belgesiyle yine halk eğitim ve belediye bünyesinde aerobik hocalığına başladım. Daha sonra meditasyon kitaplarına merak saldım. Beni yoga dünyasına itti. Bu yılın başında başladığım Sıddashram Yoga Center’da altı ay eğitim aldım. Bugün uluslararası geçerliliğe sahip “Clasic Raja Yoga” sertifikasına sahip oldum. Bugün öğrencilerim ve ben çok mutluyuz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>