Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Eşyalar ‘Ebru’landı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı Bursa Olgunlaşma Enstitüsü’nün ebru atölyesi usta öğreticileri Nuray Yıldız, Sevilay Özarslan ve Çiğdem Özer, “Renklerin Büyüsü” adlı sergilerinde ebru sanatının güzelliklerini Uludağ Üniversitesi’ne taşıdı.

23 Şubat 2016 Salı, 13:29
20160223AW667739_03

Unutulma tehlikesi altındaki Türk el sanatlarını araştıran ve yeni sanatçılar yetiştiren Olgunlaşma Enstitüsü, Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde “Renklerin Büyüsü” adlı sergi açtı. Nuray Yıldız, Sevilay Özarslan ve Çiğdem Özer’in kâğıt, kumaş ve deri üzerine yaptıkları geleneksel, özgün ve soyut ebru çalışmaları, murakkalar, Bursa konulu tasarımlar ile ince vual ipeklere yapılmış pentürlerin yer aldığı sergi ilgi gördü.

20160223AW667739_01
Serginin açılışını yapan Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru, geleneksel el sanatlarıyla ilgili sergiyi Uludağ Üniversitesi’nde açtıkları için Olgunlaşma Enstitüsü yetkililerine teşekkür etti. Yücedoğru, “Medeniyetimizin temel taşları olan, gözümüze kulağımıza hitap eden ve bizi hiç yanıltmayan, tarihle, insanla, tabiatla barışık olan sanatlarımızın yaşamasını her zaman destekliyoruz. Bu gibi faaliyetlerin Uludağ Üniversitesi’nde yapılmasını da her zaman memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

EŞYALAR ‘EBRU’LANDI RENKLERİN BÜYÜSÜ
Bursa Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Münevver Yaman da, serginin Uludağ Üniversitesi’nde açılmasının kendileri için özel bir önemi olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Sergi hafta boyunca açık kalacak.

20160223AW667739_04

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>