Estonya’dan Rusya’ya sert çıkış!

Estonya Başbakanı, Rusya tehdidi nedeniyle geceleri rahat uyuyamadığını söyledi. Başbakan, savaşın sadece tankla değil farklı yöntemlerle de yapıldığının unutulmaması gerektiğini de vurguladı.

24 Şubat 2016 Çarşamba, 14:03
putin

Estonya Başbakanı Taavi Röivas, Estonya Bağımsızlık Deklarasyonu 98. yıl dönümü etkinliğine katıldı. Röivas, Rusya tehdidi nedeniyle geceleri rahat uyuyamadığını söyledi.

“RUSYA’YI SUÇLADI”

Baltık Haber Ajansına (BNS) göre, Estonya Bağımsızlık Deklarasyonu 98. yıl dönümü etkinliğine katılan Röivas, yaptığı konuşmada Rusya’yı suçladı.

estonya-basbakani-savas-sadece-tankla-yapilmiyor-8190478_9800_m

“SAVAŞ SADECE TANKLA YAPILMIYOR”

Ülkesinin Rus askeri saldırılarının kurbanı olacağına düşük ihtimal veren Röivas, savaşın sadece tank ve roketle değil, farklı yöntemlerle de yapıldığının bir an için bile unutulmaması gerektiğini vurguladı.

“GECELERİ RAHAT UYUYAMAMIN NEDENİ RUSYA”

Röivas, “Son yıllarda müttefiklerimiz, geceleri neden rahat uyumadığımı soruyor. Benim de cevabım çok net. (Nedeni) Rusya’nın saldırgan davranışları ve çıkarlarını korumak adına sürekli askeri gücünü göstermesidir. Rusya’nın hedefi Avrupa’nın güvenlik mimarisini sökmektir. Gürcistan, Kırım, Ukrayna ve Suriye’de olup bitenler ise büyük bir savaşın farklı muharebeleridir” diye konuştu.

“RUS PROPAGANDASI AVRUPA ÜLKELERİNDE ETKİNLİK KAZANDI”

Rus propagandasının Avrupa ülkelerinde etkinlik kazandığına dikkati çeken Röivas, bazıAvrupa ülkelerinde Kremlin yanlısı parti ve politikacıların olmasından endişe duyduğunu ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>