Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Fevzi Zırhlıoğlu: Esnaf siftahsız dükkan kapatıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Bursa milletvekili adayı Fevzi Zırhlıoğlu, “Gördük ki vatandaşlarımız yorulmuş. Vatandaşlar yapılan çalışmaların ciddi bir açmazlar yumağı haline geldiğini görüyor ve ifade ediyor” dedi.

30 Nisan 2015 Perşembe, 10:14
esnaf

Fevzi Zırhlıoğlu, MHP Yıldırım ilçe teşkilatıyla Yavuzselim Mahallesi’nde seçim çalışmalarına katılarak esnaf ve vatandaşların sıkıntılarını dinledi. Çözüm için MHP’ye destek isteyen Zırhlıoğlu, “Bugün Yıldırım ilçemizde seçim çalışmalarımıza devam ettik. Yavuzselim’de esnafla buluşup onların dert ve sıkıntılarını dinledik. Yaptığımız ziyaretlerde gördük ki vatandaşlarımız çok büyük sıkıntılar içerisinde. Vatandaşlarımız iktidar partisinin 13 yıllık yaptıklarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Gördük ki vatandaşlarımız yorulmuş. Vatandaşlar yapılan çalışmaların ciddi bir açmazlar yumağı haline geldiğini görüyor ve ifade ediyor. Bizlere karşı büyük bir teveccüh olduğunu hissediyorum. İnşallah 7 Haziran seçimlerinde milletimiz bize sahip çıkar ve oylarıyla destekler. Bize de milletimize yapmayı düşündüğümüz hizmetleri yapma imkanı verirler” dedi.
Esnafın en çok dükkanlarını siftahsız kapatmaktan şikayet ettiğini ifade eden Zırhlıoğlu, “Görüyoruz ki esnafımızın kar hadleri çok düşük, dükkanlarını siftahsız kapatan esnaflarımız var. Dolar bütün dünyada arttı, ama ülkemizde, dünyada arttığından yüzde 12 daha fazla artış gösterdi. Bu da Türk parasının yüzde 12 değer kaybetmesine sebep oldu. Durum böyle olunca ülkemizin esnafı ve üreticisi girdilerin büyük bir kısmı ithal olduğu için ciddi bir maliyet artışıyla karşı karşıya kaldı. Piyasa darlığından dolayı satışlarda da düşüklük var. Ekonomik durgunluk sürecini yaşıyoruz. İnşallah Milliyetçi Hareket Partisi’nin 3 Mayıs’ta açıklayacağı üreten ekonomiyle ilgili seçim beyannamesinde bu konuların nasıl çözüleceği ve nasıl bir politikayla düzlüğe çıkılacağını anlatacağız” şeklinde konuştu.
Zırhlıoğlu, seçim ziyaretlerinin ardından lokma kazanın başına geçerek vatandaşlara lokma dağıttı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>