Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Aldatıldım deyip eşini mahkum ettirmişti…Şimdi tehdit alıyor

10 Kasım 2015 Salı, 16:09
koca

İddiaya göre, özel bir nakliye firmasında şoförlük yapan iki kız babası M.P., yolda gezerken eşi S.K.’nin bir erkek ile el ele olduğunu gördü. Cep telefonuyla o anı fotoğraflayan M.P., mahkemeye başvurarak boşanma davası açtı. Görülen dava sonucu çift boşandı. Mahkeme kararıyla 14 yaşındaki kızları F.P.’nin velayeti anne S.K.’ye, 15 yaşındaki kızları H.P.’nin velayeti ise babasına verildi. Mahkeme, S.K.’nin kocasına 10 bin lira tazminat ödemesine karar verdi.
M.P., boşandıktan bir süre sonra cep telefonuna gelen mesajlarla şoke oldu. Eski eşinin arkadaşı olduğunu söyleyen şahıs, M.P.’yi cep telefonuna attığı mesajlarla tehdit etmeye başladı. M.P., “Boşandığım eski eşimin arkadaşı olduğunu belirten Onur isimli şahıs beni telefonla arayarak tehdit etmeye başladı. Sağlık bakanının koruma müdürü olduğunu ve mahkemenin verdiği kararı bozduracağını söyledi. Ardından mesajlar yazarak tehditlerine devam ederek küfretmeye başladı. En son olarak da velayeti bende olan kızım için, ‘Kızına iyi bak, onu da kaybetme’ diyerek beni tehdit etti“ dedi.
Kendisine ve kızına yapılan tehditler sonrasında sokağa bile çıkmaya korkar olduğu belirten M.P., “Onur isimli şahsın bana attığı mesajları ve kayıt aldığına aldığım telefon görüşmelerini savcılığa vererek suç duyurusunda bulundum. Kızım H.P. için savcılıktan koruma talebinde bulundum. Beni ve kızımı tehdit ediyor” diye konuştu.
Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>