Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Esad’ın sağ kolundan flaş açıklama…”YPG ordumuzun bir parçası”

Ankara’da 28 kişinin yaşamını yitirdiği kanlı saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülen YPG’ye sahip çıkan Esad’ın danışmanı Buseyna Şaban, “YPG ordumuzun bir parçasıdır” dedi.

20 Şubat 2016 Cumartesi, 16:36
esad

Kürt halkına kimlik ve pasaport dahi vermeyenSuriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın danışmanı Buseyna Şaban, dün medyaya yaptığı açıklamada, “YPG’ye SuriyeOrdusu’ndaki bir birlik gözüyle baktıklarını” söyledi.

ESAD’IN DANIŞMANI: TERÖRİSTLERDEN TEMİZLEDİLER

Esad’ın danışmanı, “Ordunun ve uçakların desteğiyle Suriye’nin kuzeyi ile kuzeydoğusunu teröristlerden temizleyip kontrol ettiler” dedi.

ANKARA SALDIRISI SONRASI YPG’Yİ SAVUNDU

Türkiye’nin Ankara’daki saldırıdan YPG’yi sorumlu tutmasını da eleştiren Şaban, şunları söyledi: “Türkiye sürekli olarak yapmadıkları şeyler konusunda Kürtleri suçluyor.” dedi.

 esad-in-danismani-ypg-ordumuzun-bir-parcasi-8178566_x_7824_300

“SURİYE’DE KÜRTLERLE SORUN YOK”

Suriye’de Kürtlerle hiçbir sorunları olmadığını iddia eden Şaban, “Türkiye’nin sorunu var Kürtlerle, devamlı sorun çıkarıyor” ifadelerini kullandı.

Açıklamalarının devamında Esad’ın danışmanı, “Bizim için önemli olan, Suriye toprağı ile milletinin bir bütün kalmasıdır” şeklinde konuştu.

ERDOĞAN “ESAD’A YA BUNLARA NİYE KİMLİK VERMİYORSUN” DEMİŞTİ

Suriye Kürtlerine ilişkin geçmiş dönemde Esad ile aralarında geçen sohbeti paylaşan Erdoğan, şunları söylemişti:

“Bu Suriye Kürtleri ki Suriye yönetimiyle o iyi günlerimizde ‘Ya bunlara niye kimlik kartı vermiyorsun’ diye Esad’a, o zalime söylediğim zaman, ‘Bunları bilmezsin’ derdi bana. Ne kimlik, ne pasaport, Suriye’de yaşayan vatandaşları vatandaşı olarak kabul etmezdi. Bakın şimdi nereden nereye geldiler.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>