Esad'ın sağ kolundan flaş açıklama...''YPG ordumuzun bir parçası''

Ankara'da 28 kişinin yaşamını yitirdiği kanlı saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülen YPG'ye sahip çıkan Esad'ın danışmanı Buseyna Şaban, "YPG ordumuzun bir parçasıdır" dedi.

GÜNDEM, 20 Şubat 2016 Cumartesi, 16:36
Esad'ın sağ kolundan flaş açıklama...''YPG ordumuzun bir parçası''
Kürt halkına kimlik ve pasaport dahi vermeyenSuriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın danışmanı Buseyna Şaban, dün medyaya yaptığı açıklamada, "YPG'ye SuriyeOrdusu'ndaki bir birlik gözüyle baktıklarını" söyledi. ESAD'IN DANIŞMANI: TERÖRİSTLERDEN TEMİZLEDİLER Esad'ın danışmanı, "Ordunun ve uçakların desteğiyle Suriye'nin kuzeyi ile kuzeydoğusunu teröristlerden temizleyip kontrol ettiler" dedi. ANKARA SALDIRISI SONRASI YPG'Yİ SAVUNDU Türkiye'nin Ankara'daki saldırıdan YPG'yi sorumlu tutmasını da eleştiren Şaban, şunları söyledi: "Türkiye sürekli olarak yapmadıkları şeyler konusunda Kürtleri suçluyor." dedi.
 esad-in-danismani-ypg-ordumuzun-bir-parcasi-8178566_x_7824_300
"SURİYE'DE KÜRTLERLE SORUN YOK" Suriye'de Kürtlerle hiçbir sorunları olmadığını iddia eden Şaban, "Türkiye'nin sorunu var Kürtlerle, devamlı sorun çıkarıyor" ifadelerini kullandı. Açıklamalarının devamında Esad'ın danışmanı, "Bizim için önemli olan, Suriye toprağı ile milletinin bir bütün kalmasıdır" şeklinde konuştu. ERDOĞAN "ESAD'A YA BUNLARA NİYE KİMLİK VERMİYORSUN" DEMİŞTİ Suriye Kürtlerine ilişkin geçmiş dönemde Esad ile aralarında geçen sohbeti paylaşan Erdoğan, şunları söylemişti: "Bu Suriye Kürtleri ki Suriye yönetimiyle o iyi günlerimizde 'Ya bunlara niye kimlik kartı vermiyorsun' diye Esad'a, o zalime söylediğim zaman, 'Bunları bilmezsin' derdi bana. Ne kimlik, ne pasaport, Suriye'de yaşayan vatandaşları vatandaşı olarak kabul etmezdi. Bakın şimdi nereden nereye geldiler."
YAŞAM
Bursa'da şok eden görüntü...
Bursa'nın İznik ilçesinde zehirli ot yiyen 27 keçi telef oldu.
BURSA
Bursa'da tarım nefes alacak
Bursa Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınma çalışmalarına devam ediyor. İznik ilçesine bağlı Der...
YAŞAM
Güvenlik kameraları güvenilir mi?
Güvenlik sistemleri uzmanı İbrahim Yılmaz, güvenlik kamera sistemlerinin izin belgesiz firmalarca...
YAŞAM
Böyle magandalık görülmedi!
Antalya'da motosikletli magandalar halk otobüsüne önce taşla saldırdı, ardından otobüs şoförünü d...
YAŞAM
Okul çıkışında meydan dayağı
Konya'da, okul çıkışında 13 yaşındaki kız çocuğunu taciz ettiği iddia edilen bir kişi, kızın baba...
SİYASET
Türkiye 16 Nisan'da...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, referandumdan 'evet' çıkması halinde 16 Nisan'da Tü...