Esad, ateşkes şartlarını açıkladı!

Suriye lideri Beşşar Esad, "Teröristler bu durumu istismar etmez ve diğer ülkeler teröristlere desteği keserse ateşkese hazırım" dedi.

GÜNDEM, 21 Şubat 2016 Pazar, 11:57
Esad, ateşkes şartlarını açıkladı!
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'teröristlerin' bu sakinliği kendi avantajlarıyla savaşmama ve muhalifleri destekleyen ülkelerin desteğini kesmesi koşuluyla ateşkese hazır olduğunu söyledi. Esad ayrıca, "Suriye iyi olacaktır ve ben bu ülkeyi kurtaran adam olacağım. Şu anda bu benim işim ve görevim" dedi. İspanyol El Pais gazetesine kritik açıklamalarda bulunan Esad şunları söyledi: "TERÖRİSTLER ATEŞKES DURUMUNU KENDİ LEHİNE KULLANMAMALI" "Askeri operasyonları durdurmaya hazır olduğumuzu söylemiştik ancak, bu mesele daha önemli faktörlerle ilişkili... Örneğin teröristlerin bu durumu kullanarak mevcut pozisyonlarını ilerletmesinin engellenmesi gibi... "DİĞER ÜLKELER TERÖRİSTLERE DESTEĞİ KESMELİ" Ateşi kesmekle iş bitmiyor. Diğer ülkelerin de, özellikle Türkiye'nin, teröristlere insan ve silah ya da her türlü lojistik destek vermesini yasaklamak lazım."
 "RUSYA VE İRAN'IN YARDIMI BAŞARIMIZDAKİ EN ÖNEMLİ UNSUR"
Başarısını Rusya ve İran'ın desteğine borçlu olduğunu söyleyen Esad, "Şüphesiz Rusya veİran'ın yardımı bizim başarımızda esas unsur oldu" şeklinde konuştu. "10 SENE SONRA SURİYE'Yİ KURTARMIŞ OLMAK İSTİYORUM" Esad, "10 sene içinde kendinizi nasıl görüyorsunuz?" sorusuna şu cevabı verdi: "Önemli olan ülkemi nasıl gördüğüm. Çünkü ben ülkemin bir parçasıyım. 10 sene sonra Suriye'yi kurtarmış olmak istiyorum. Bu demek değildir ki başkan olarak devam edeyim. Bu sürede benim vizyonumdan bahsediyorum. Suriye iyi olacaktır ve ben bu ülkeyi kurtaran adam olacağım. Şu anda bu benim işim ve görevim." "İKTİDARDA OLMAK BENİ İLGİLENDİRMİYOR" 10 sene sonra iktidarda olup olmayacağını değerlendiren Esad, "Benim amacım bu değil. İktidarda olmak beni ilgilendirmiyor. Benim için eğer Suriye halkı isterse olurum, istemezse olmam. Eğer ülkeme yardım edemiyorsam hemen bırakmam gerekir" ifadelerini kullandı.
EKONOMİ
Ev sahibi olan herkesi ilgilendiriyor!
MGC Legal Hukuk Bürosu Yönetici Ortağı Av. Mustafa Güneş son günlerde kamuoyu gündeminde yer alan...
SİYASET
İşte Başbakan Yardımcılarının görevleri
Yeni Hükümet Sözcüsü Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, başbakan yardımcılarının görev dağılımını ...
SİYASET
İşte yeni Hükümet Sözcüsü!
Kabine değişikliğinin ardından Hükümet Sözcülüğü görevine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ getiri...
YAŞAM
Dehşet görüntü! Ayağına inşaat demiri saplandı
Karaman'da bir kadın ayağına saplanan inşaat demiriyle birlikte hastaneye kaldırılarak tedavi alt...
YAŞAM
Otomobil denize böyle uçtu!
Sarıyer Tarabya'da direksiyon hakimiyetini kaybeden bir sürücü otomobiliyle denize uçtu.
BURSASPOR
Yusuf Erdoğan çıkmazı
Bursaspor'da gündeme gelen Yusuf Erdoğan'ın takımda kalması için teknik direktör Ersun Yanal'ın b...
Zamanlama harikası fotoğraflar
Bursa'da sıcaktan bunalanlar denize akın etti
İşte dünyanın en seksi kadını
Onlar serinlemek için güneşe çıkıyor

En Çok Okunan Haberler