Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Ertuğrul Sağlam’dan oyuncularına uyarı

Ertuğrul Sağlam, antrenmanda yapılan çift kaleyi sık sık durdurarak oyuncularına uyarılarda bulundu.

27 Temmuz 2015 Pazartesi, 09:30
sağlam

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Almanya kampında bir yandan takımına kondisyon yüklemesi yaptırırken, diğer taraftan da yeni sezonun taktik provalarına ağırlık veriyor. Hazırlık maçlarının yanı sıra antrenmanlarda futbolcularına göz açtırmayan genç çalıştırıcı, futbolcularına sık sık uyarılarda bulunuyor. Dünkü çalışma sırasında da bunun bir benzeri yaşandı.

GÖZÜNÜZÜ AYIRMAYIN

Hücum temalı yarı sahadaki çift kaleyi sık sık durduran Ertuğrul Sağlam, oyuncularıyla birebir görüştü. Sağlam burada yaptığı konuşmada, “Yaptığınız işi takip etmeniz lazım. Her zaman pozisyon arayın. Pozisyon bizi sonuca götürecektir. Kendinize ‘Daha iyi ne yapabilirim?’ diye sorun. Gözünüz hep rakipte olsun. Rakip daha uyanmadan hemen harekete geçin” ifadelerini kullandı

Almanya kampındaki 3’üncü hazırlık maçında Mönchengladbach ile karşılaşan ve sahadan 2-2’lik eşitlikle ayrılan Bursaspor’da teknik direktör Ertuğrul Sağlam, ortaya konan futboldan dolayı memnun olduğunu söyledi. Sağlam, “Bu maçı iyi değerlendirdik. Gelecek adına güzel bir görüntü oldu. Takım olma yolunda ciddi mesafeler aldık. Bu maç bize katkı sağlayacaktır. Takımımız iyi yolda” diye konuştu.

Yeni transferlerin fiziksel eksiklerini gidermeye çalıştıklarının altını çizen Sağlam, Sivok’la ilgili ayrı değerlendirmede bulundu. Genç çalıştırıcı, “Sivok, iyi profesyonel. İyi çalışıyor. Bunun da karşılığını alıyor. Daha iyi konuma gelip takıma daha katkı sağlayacaktır. Her verileni alıyor. Sakatlık yaşamazsa takımımıza büyük katkı sağlayacaktır. Yanındakini ve önünde oynayanları da olumlu yönlendiriyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bursa Hakimiyet

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>