Ertuğrul Sağlam’dan futbolcularına öyle bir uyarı geldi ki

Genç teknik adam, “Takımdan şuan oyuncu ayrılması için uygun zaman değil. Bu defteri kapattık. Bu arkadaşlarımız hayallerini, gelecekten beklentilerini ertelemek zorunda” dedi.

01 Ağustos 2015 Cumartesi, 09:17
sağlam

Genç teknik adam, “Takımdan şuan oyuncu ayrılması için uygun zaman değil. Bu defteri kapattık. Bu arkadaşlarımız hayallerini, gelecekten beklentilerini ertelemek zorunda” dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Almanya kampının son gününde transferle ilgili net ifadeler kullandı.

Takımdan kesinlikle oyuncu göndermeyeceklerini vurgulayan genç teknik adam, kafası transfer nedeniyle karışan isimlerden de kendilerini biran önce toparlamalarını istedi. İlk olarak Cedric Bakambu’nun dün attığı şok mesajla ilgili görüşlerini açıklayan Sağlam şunları söyledi:

BARCELONA’YA GİTSİNLER

“Hayalinin İspanya olması güzel bir şey. Buradaki işlerini halletsinler, performansları yükseltsinler, gitsinler. Futbolcularımızın böyle hayalleri bizi mutlu eder. Biz onlardan oraya gidecek performansı göstermelerini bekliyoruz.

Real Madrid’de Barcelona’da oynarlarsa mutlu oluruz. Ancak şu dönem oyuncu bırakmayacağız. Kararımız bu yönde. Bu sezonu iyi geçirsinler biz onlardan bunu bekliyoruz.”

AHLAKİ YAPILMIYOR

Takım içerisindeki birçok oyuncunun taliplileri tarafından kafalarının karıştırıldığını vurgulayan Sağlam, “Bursaspor’un menfaati açısından içerideki bazı sıkıntıları dışarıya yansıtmamaya çalışıyoruz. Oyuncularımız bir çok takımın gündemindeydi. Maalesef bu işler ülkemizde düzgün ve ahlaki yapılmıyor.

Çocukların kafası karışıyor. Cazip teklifler gelmesine rağmen ve halen geliyor olmasına rağmen bu oyuncularımızı bırakmıyoruz. Bu saatten sonra oyuncu veripte onların kalitesinde bir isim almak kolay değil” dedi.

Oyuncu gönderilmesi için uygun bir dönemde olmadıklarının da altını çizen Timsah Hocası, “Oyuncu transfer etmesine ederiz de, ne verim alacağımızı da bilmiyoruz. Verdiğinle aldığın arasında fark oluyor. Takımdan şuan oyuncu ayrılması için uygun zaman değil. Bu defteri kapattık. Devre arasında varsa oturulur konuşulur. Bu oyuncu arkadaşlarımız hayallerini, gelecekten beklentilerini ertelemek zorunda. Daha fazla çalışıp hayallerini daha iyi takımlarda o zaman gerçekleştirsinler” diye konuştu.

Güzel bir kamp oldu

“Almanya kampını tamamladık. Güzel keyifli bir dönem oldu. 2 gün izin verdik ve pazartesi günü toplanacağız. Maç dönemine giriyoruz. Ufak tefek sıkıntılar dışında epey iyi geçti bu dönem. Antrenman tempomuzu düşürecek bir sıkıntı olmadı. İnşallah önümüzdeki hafta oyuncularım zihinsel anlamdaki problemlerini sıfırlayıp, iyi bir başlangıç yapmamız için konsantre olurlar. Çalışmalarımız devam edecek. Son dönemde Necid’in sakatlığı canımızı sıktı. Ben genel anlamda kamptan memnunum.”

Arka sağlam önde sıkıntı var

“Dany’nin aramıza katılmasıyla birlikte geride sağlam bir yapılanmamız oldu. Ancak ön tarafta bir eksiklik var. Necid sakatlandı, alternatif yok. Ön taraftaki bu sıkıntıyı da gidereceğiz. Lige her mevkinin sağlam olduğu bir kadro yapılanmasıyla girmek istiyoruz. 1-2 oyuncuyla işin sonuna geldik. Şuan kadro yapımızda arka sağlam, önde sıkıntımız var.”

Kaynak. Olay

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>