Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Erdoğan: Demek ki AYM’nin kararı ile ilgili konuşmam isabetli olmuş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AYM’nin kararıyla ilgili sözlerinin sosyal medyada yankı bulmasıyla ilgili soruya “Demek ki konuşmam isabetli oldu” yanıtını verdi.

29 Şubat 2016 Pazartesi, 10:43
erdoğan

5 gün sürecek Batı Afrika turu öncesi yaptığı açıklamada, Anayasa Mahkemesi’ninCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın YönetmeniCan Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül hakkında verdiği ‘hak ihlali’ kararına uymadığını ve saygı duymadığını söyleyenCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, uçakta bu sözlerinin sosyal medyada yankı bulduğunun hatırlatılması üzerine “Demek ki konuşmam isabetli oldu” dedi.

erdogan-demek-ki-aym-kararina-uymuyorum-saygi-8206435_x_3786_300

“SESSİZ KALIRIM AMA KABUL ETMEK DURUMUNDA DEĞİLİM”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi’nin Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül hakkında verilen hak ihlali kararıyla ilgili olarak, “Anayasa Mahkemesi, bu şekilde bir karar vermiş olabilir. Vermiş olduğu karara sadece sessiz kalırım ama kabul etmek durumunda değilim. Verdiği karara da uymuyorum, saygı da duymuyorum” demişti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>