Erdoğan'dan flaş Myanmar açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Myanmar'da Müslümanlara yapılan katliama Türkiye'nin sessiz kalmayacağını belirterek, "Ayın 19'unda Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda en geniş manada gündeme getireceğim. Oradaki liderlerle de bunu konuşacağız. Ama bu arada İslam İşbirliği Teşkilatı dönem başkanı olarak 20'ye yakın dünya lideriyle bu konuları görüştüm, görüşüyorum. Tabi bu bütün görüşmelerimizde netice aldığımız veya alacağımız liderler var, liderler var. Herkes aynı hassasiyeti taşımıyor"

SİYASET, 04 Eylül 2017 Pazartesi, 17:16
Erdoğan'dan flaş Myanmar açıklaması

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK terör örgütü tarafından düzenlenen roketli saldırıda şehit olan sözleşmeli er Halil İbrahim Gürel için Çatalca Ulu Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Cenaze töreninin ardından burada kendisini bekleyen kalabalığa hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Myanmar'daki katliama değindi.

Türkiye'nin Myanmar'da Müslümanların katledilmesine sessiz kalmayacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İçeride, dışarıda büyük mücadeleler ve büyük savaşlarla iç içe olduk. Suriye'de bunu yaşadık. Irak'ta, Filistin'de, Libya'da bunu yaşadık. Myanmar'da maalesef çok büyük katliamlar yapıldı. Bütün bu katliamlar karşısında bütün insanlık bu katliama sessiz kaldı. Televizyonlarda zannediyorum ki o Myanmar'daki Müslümanların düştüğü hali izlediniz. Nasıl çileler çektiğini gördünüz. Köylerinin nasıl yakıldığını gördünüz. Bizler Türkiye olarak Kızılay'ımızla, AFAD'ımızla buraya yardımlarımızı ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz. Şundan endişeniz olmasın. Biz, sadece rükuda, secdede Rabbimizin huzurunda eğildik. Hiçbir beşeri gücün karşısında eğilmedik, inşallah eğilmeyeceğiz. Myanmar sürecinde ayın 19'unda Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda en geniş manada gündeme getireceğim. Oradaki liderlerle de bunu konuşacağız. Ama bu arada İslam İşbirliği Teşkilatı dönem başkanı olarak 20'ye yakın dünya lideriyle bu konuları görüştüm, görüşüyorum. Tabi bu bütün görüşmelerimizde netice aldığımız veya alacağımız liderler var liderler var. Herkes aynı hassasiyeti taşımıyor. Varsınlar taşımasınlar, biz görevimizi yapacağız. Dilimizle, kalbimizle, en tesirlisi elimizle. Olmadı bunları devreye sokacağız" dedi.

Erdoğan'dan terörle mücadelede birlik vurgusu
Erdoğan, terörle mücadelede birliğin önemine vurgu yaparak, "Şu anda güneyimizdeki gelişmeleri biliyorsunuz. Bizim oralarda DEAŞ'la verdiğimiz mücadeleyi biliyorsunuz. Irak'ta verdiğimiz mücadeleyi biliyorsunuz. Bakınız ilk defa Kurban Bayramı'nda Genelkurmay Başkanımız, kuvvet komutanlarımız, milli savunma, içişleri bakanımız, adalet bakanımız, bakanlarımızın bir kısmı hepsi sınırlardaki kıtaları dolaştılar. Orada askerlerimizle beraber oldular. Onlarla beraber karavanaya kaşık çaldılar. Bunları artık beraber yaşamamız lazım ki eriyle, erbaşıyla, subayıyla komutanıyla herkes aynı ruhu yaşasın. Bunu beraber yapacağız" diye konuştu.
"Benim sizden bir arzum var" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları söyledi:
"Çatalca'da sizden farklı çalışma bekliyorum. Çatalca'da şu anda fiziki şartlardan çok daha iyisi olması lazım. Görüyorsunuz yollarıyla, doğalgazıyla her şeyiyle Çatalca'ya büyükşehir ulaşmış vaziyette. İnşallah bunu çok daha iyi bir konuma getirmemiz lazım. Artık köy yok, mahalle var. Dolayısıyla bu mahalle kültürüne de yaşamamız lazım. Bu da bizim hakkımız Az önce ilçe başkanımıza şunu söyledim. Bu toplu konutlarla ilgili, okullarla ilgili bir toplu açılışını yapıp, teslimini yapalım. Onun için hazırlığınızı yapın. Bu bayram bizim için şuan olağan üstü oldu. Bu olağan dışı bir görüşmeyi yapmış olduk ama inşallah şöyle bir meydan mitingini toplu açılışla beraber yapalım."
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından vatandaşların sevgi gösterileri arasında buradan ayrıldı.

BURSA
Bursalılar dikkat! Bu sefer kar geliyor...
Meteoroloji Bursa'da perşembe günü kar yağacağını bildirdi.
BURSA
Bursa'da sular kesilecek!
Bursa'nın Nilüfer ve Yıldırım ilçelerinde su kesintisi yapılacağı bildirildi.
BURSASPOR
İyi Noeller(!) 2-1
Ankara'daki maçta Batalla başta olmak üzere önemli oyuncularına Noel izni veren Bursaspor, 1-0'lı...
BURSA
Bursa AFAD'a Uluslararası sertifika
Bursa Afet ve Acil Durum Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü Ulusal INSARAG Sertifikası almaya hak...
GÜNDEM
Askerlik şubesine akın ettiler! Yüzlerce kişi başvurdu...
Gönüllü olarak orduya katılmak isteyen yaklaşık 500 vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla Üsküda...
BURSA
4 yaşındaki İrem Su 3 yıldır kalp nakli bekliyor
Diyarbakır'da 8 aylıkken kalp yetmezliği teşhisi konulan 4 yaşındaki İrem Su Ekti, 3 yıldır kalp ...
Çocuk oyuncuların şimdiki hallerini görünce çok şaşıracaksınız
Rolleri uğruna inanılmaz değişen oyuncular
İşte Miss Turkey 2017 birincisi Aslı Sümen
Kendilerin her yere sığma çabaları sonucu oluşan sevimli fotoğraflar

En Çok Okunan Haberler