Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Erdoğan çok sert çıktı… Alnımızda enayi yazmıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Halep’ten kaçan sığınmacılara kapıları açın” diyen BM’ye bir kez daha sert çıkıp, “Alnımızda enayi yazmıyor” dedi.

11 Şubat 2016 Perşembe, 13:04
erdogan-bu-is-cigrindan-cikmisti-1133748-664x354

Halep’ten kaçarak Türkiye’ye giriş yapmak için sınırda bekleyen Suriyelilerin sayısı her geçen gün artarken, Birleşmiş Milletler geçtiğimiz gün Türkiye’ye “Kapıları açın” çağrısı yapmıştı.Cumhurbaşkanı Erdoğan da dün Muhtarlar Toplantısı’nda BM’yi eleştirmiş “Sen ne işe yarıyorsun?” diyerek serzenişte bulunmuştu. Erdoğan, tepkisini bugün de sürdürdü.

Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı, “BM’nin saldırıyı yapanlara karşı tedbir almak yerine ülkemize çağrıda bulunması samimiyetsizliktir. Neymiş, kapınızı açın, onları alın. Bu mülteciler için sen ne kadar destek verdin? Ayıptır ayıp. Bizim anlımızda enayi yazmıyor. Biz bir yere kadar, sabır sabır, ondan sonra gereği neyse onu yaparız.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>