Son Dakika
19 Şubat 2017 Pazar

Engelsiz Yıldırım için bir adım daha…

Yıldırım Belediyesi tarafından Karaağaç Mahallesi’nde Sosyal Destek ve Rehberlik Merkezi (BEDESTEM) açıldı.

27 Ekim 2016 Perşembe, 14:37
ENGELSİZ ŞEHİR YILDIRIM YOLUNDA BÜYÜK BİR ADIM DAHA

Yıldırım Belediyesi tarafından Karaağaç Mahallesi’nde Sosyal Destek ve Rehberlik Merkezi (BEDESTEM) açıldı.
Sosyal belediyecilik alanında büyük bir adım daha atmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren yönetim anlayışımızın merkezinde insan olduğunu söylüyor ve hizmetlerimizi bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz. Kadınlar, çocuklar, gençler, engelliler gibi dezavantajlı insanlarımızı öncelikli hizmet grubu olarak belirleyerek, projelerimizi onların ihtiyaçları doğrultusunda şekillendiriyoruz” dedi.
Merkezin, Türkiye ve Avrupa ortaklığında İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi (İSKEP) öncülüğünde yürütülen çalışma çerçevesinde açıldığını ifade eden Başkan Edebali, burada engellilerin mesleki yönlendirilmesinin yanı sıra, meslek edindirme kursları açılacağını vurguladı. Edebali, “Öncelikle zihinlerimizdeki engelleri ortadan kaldırarak, dezavantajlı insanlarımızla toplum arasındaki duvarları yıkmalıyız. Fırsat verildiğinde birçok beden engellinin, engelsiz insanlardan daha büyük başarılara imza attığını görüyoruz. İş dünyası bu tarz başarı hikayeleriyle dolu. Projemizin asıl maksadı, insanlarımıza iş imkanı sağlayarak, dezavantajı avantaja dönüştürmek. Bunu sosyal devlet olmanın icabı olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.
Projenin ilçede önemli bir açığı kapatacağını belirten Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın da ,“Yıldırım’da dezavantajlar avantaja dönüştürülüyor. Önemli olan engellilerimizi anlamak ve onlara destek olabilecek çalışmalar yapmak. Bu konuda Yıldırım Belediyesi örnek projelere imza atıyor” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık ise, merkezin engellilerin istihdamına sağlayacağı katkıdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Konuşmaların ardından merkez hizmete açıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>