Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Engelsiz çocuklar körfez turunda

Bursa’da spastik engelli çocuklar, gemiyle körfezi gezerek moral depoladı.

22 Ağustos 2016 Pazartesi, 13:46
SPASTİK ENGELLİ ÇOCUKLAR KÖRFEZ TURUYLA EĞLENDİ

Bursa’da spastik engelli çocuklar, gemiyle körfezi gezerek moral depoladı.

SPASTİK ENGELLİ ÇOCUKLAR KÖRFEZ TURUYLA EĞLENDİ
Spastik engelli çocuklar, eğlenceler ve yarışmalarla keyifli bir gün geçirdi. Türk Kızılayı Uludağ Üniversitesi Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Egemen Dere’nin koordine ettiği Körfez turuna 105 spastik engelli öğrenci, 257 veli, Nilüfer İş Okulu’ndan 15 öğrenci, Kızılay bağışçıları ve gönüllülerinden oluşan 382 kişi katıldı. Mudanya’dan gemiye binen çocuklar ve yakınları, Kumla’da karaya çıkıp gezdikten sonra Fıstıklı koyunda denize girdi, gemide öğle yemeği yedi ve daha sonra Armutlu koyuna geçti. Bütün gün süren gezi, akşam yine Mudanya’da son buldu.
Yrd. Doç. Dr. İbrahim İ. Öztahtalı, Bursa’da 200 bin çocuğun özel eğitime ihtiyacı olduğunu belirterek, “Bu çok ciddi bir rakam. Biz bu farklı çocuklarımızın eğitimlerine ve sosyalleşebilmelerine küçük de olsa bir katkı sağlamak maksadıyla bu tür faaliyetler düzenliyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>