Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Engellilerin en mutlu günü…

Osmangazi Engelli Bakım Merkezi’nde (OBAM) eğitim gören engelli vatandaşlar, Bilim ve Teknoloji Merkezi’ni gezdi. Bilim adamları ve yapılan icatlar hakkında bilgi sahibi olan engelli vatandaşlar, yapılan bir deneyi de gözlemleme fırsatı buldu.

15 Şubat 2016 Pazartesi, 12:11
btm

Engelli vatandaşları hayata kazandırmak için faaliyet gösteren OBAM, bünyesinde eğitim gören engelli vatandaşların sosyalleşmesini sağlamak adına birçok etkinliğe imza atıyor. Engelli vatandaşların halkla içi içe olabilecekleri ortamlara girmelerini sağlamak amacıyla, yürütülen faaliyetler kapsamında engelli vatandaşlar son olarak Bilim ve Teknoloji Merkezi’ni ziyaret etti. Müze yetkililerinin yakın ilgisiyle müzeyi gezen engelli vatandaşlar, müzede yer alan icatlar ve bilim adamları hakkında yetkililerden bilgi aldı. Bugüne kadar yapılan icatları ve bu icatları yapan bilim adamlarının anlatıldığı bir animasyon filmi izleyen engelli vatandaşlar, 9D görüntüye sahip olan Süpernova isimli araca binme fırsatı da buldu. Öğrenciler son olarak, su basıncı ile bir roketin fırlatılmasını anlatan bir deneyi de gözlemledi. Bilim ve teknoloji konusunda birçok bilgi sahibi olan engelli vatandaşlar güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadı.

obam
OBAM Birim Sorumlusu Psikolog Mehmet Akgün, “Engelli vatandaşlarımızın hayatla içi içe olmalarını sağlamak adına birçok aktivite düzenliyoruz. Yaz aylarında engelli gençlerimizi tiyatro, sinema ve müzelere götürüyoruz. Halkla içi içe olabilecekleri ortamlara sokup sosyalleşmelerini sağlıyoruz. Kış ayların da ise el sanatları kursları gibi aktiviteler düzenliyoruz. Bilim ve Teknoloji Merkezi gezimizde engelli vatandaşlarımız birçok bilgi sahibi oldu. Eğlenceli bir gün geçirdiler. Bu tür etkinliklerimize devam edeceğiz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>