Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Engelli kızını 4 yıldır sırtında taşıyarak okula götürüyor

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, engelli kızını 4 yıldır kucağında okula götürüp getiren fedakar anne, “Rabbim sabrını da sevgisini de veriyor” dedi.

03 Aralık 2015 Perşembe, 11:48
engelli

Doğuştan beden engelli olan Sevde Buluş, dört yıldır eğitim gördüğü Müşerref Muzaffer Samda İlkokulu’na annesinin kucağında gidip geliyor. Derslerinde çok başarıları olan Sevde, okulunu, arkadaşlarını ve öğretmenlerini çok sevdiğini söyledi. 4/A sınıfı öğrencisi 10 yaşındaki Sevde’nin okuması için her türlü fedakarlığı yapan anne Hilal Buluş, “Benim kızım engelli. Çok şükür çok zeki bir öğrenci. Engelli çocuğu olan bütün ailelere acil şifalar diliyorum. Kesinlikle çocuklarını dışlamasınlar, normal bir çocuk gibi onlara davransınlar. Tabii ki zorluklar olmuyor değil, ama Rabbim ona göre sabrını da, sevgisini de veriyor” dedi.
Engelli kızını her gün okula getirip götürdüğünü ifade eden genç anne, “Evimiz yakın. Kışın da eşim arabayla getirip, götürüyor. Okulda herhangi bir sıkıntı yaşamıyor. Arkadaşları, öğretmenleri, müdürü çok iyi. Normal, sağlıklı bir çocuk gibi gelip eğitimini alıyor. Çok da başarılı bir öğrenci kendisi. Hiçbir sıkıntımız yok. Sosyal hayatı da çok güzel. Her yönden memnunuz. Tabii ki sosyal hayata daha fazla katılmalarını istiyoruz. Sosyal hayatlarının kolay geçmesi için çalışmaların artmasını istiyoruz” diye konuştu.

engelliii
“ONUN BAŞARILARINI GÖRÜNCE BİZLER DE MUTLU OLUYORUZ”
Engelli çocukların evde tutulmalarının yanlış olduğunu belirten anne Hilal Buluş, “Benim çocuğum okula giderek sosyal hayata daha fazla katıldı. Arkadaşları oldu, öğretmenleri oldu. Okula çok güzel, neşeli bir şekilde geliyor. Onun başarılarını görünce bizlerde mutlu oluyoruz. Ev de durursa daha fazla içine kapanır ve kendini dışlanmış hisseder” dedi.
Okulda öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla çok mutlu olduğunu ifade eden 10 yaşındaki Sevde Buluş ise, “Her gün annem veya babam beni kucağında okula getirip, götürüyor. Herhangi bir sıkıntı çekmiyorum. Arkadaşlarım duyarlı davranıyorlar, beni dışlamıyorlar. Öğretmenlerim, arkadaşlarım yardımcı oluyorlar. Eğitimimle ilgili bir sıkıntım yok” şeklinde konuştu.
SEVDE’NİN ÖĞRETMENİ OLMAKTAN MUTLUYUM
Sevde Buluş’un İngilizce Öğretmeni Nazlı Celaloğlu ise, “Biz Sevde’yi seviyoruz. Öğretmenleri olarak çok sevdiğimiz bir öğrencimiz. Derslerinde çok başarılı. Davranışlarıyla takdir ettiğimiz bir öğrenci. Sınıfımızdaki arkadaşları da Sevde’yi çok seviyor. Sevde’nin öğretmeni olmaktan mutluyum” dedi.
Müşerref Muzaffer Samda İlkokulu Müdürü Ömer Göktürk’te, bütün engellilerinin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>