Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Engelli askerlerin kına gecesi coşkusu

Bursa’nın İnegöl ilçesinde askere gidecek engelli 42 gence temsili kına gecesi düzenlendi.

10 Mayıs 2015 Pazar, 13:36
0

Kara Kuvvetliği Komutanlığı (KKK) tarafından, her yıl engelli vatandaşlar için ülke çapında düzenlenen “Bir Günlük Temsili Askerlik” uygulaması kapsamında İnegöl’de gerçekleştirildi. Askere gidecek olan 42 engelli gence nikah salonu önünde düzenlenen programda asker kınaları yakıldı. Geceye İnegöl Kaymakamı Ali Akça, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Kerim Kazanasmaz, Jandarma Komutanı Uğur Baş, Emniyet Müdürü Şükrü Kaplan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel, MHP İlçe Başkanı Müfit Besler, MHP Bursa Milletvekili Adayı Fikret Fidan, bazı okul müdürleri, oda ve dernek başkanları ile engelli aileleri katıldı.
Programın açış konuşmasını yapan İnegöl Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Derneği Başkanı Murat Gültekin, “42 tane engelleri aşan gencimizi Pazartesi günü saat 07.00’de jandarma komutanlığı önünden askere uğurlayacağız. Ben de içinizden biri olarak engelli dense de artık özel gençlerin bir babasıyım. Bu akşam düzenlenen organizasyonda bize destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “İnegöl Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Derneği Başkanı Murat Gültekin bizi ziyaret ederek bu tür bir organizasyon yapacaklarını söylediler. Bizde elimizden gelen desteği vereceğimizi söyledik. Önümüzdeki salı günü de kardeşlerimiz hem teleferik turu hem de Uludağ’da mangal keyfi yapacaklar. Bu konuda bizimle birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesinin de destekleri olacak” diye konuştu.
Tüm annelerin Anneler Gününü kutlayarak konuşmasına başlayan Kaymakam Ali Akça, “Bugün burada ülkemiz, İnegöl’ümüz ve ordumuz çok önemli bir etkinlik gerçekleştiriliyor. 42 vatan evladımız pazartesi günü askere gidecekler. O kadar candanlar ki, o kadar içtenler ki, o kadar istekliler, arzulular ki onları bu içtenliğine, candanlığına şapka çıkarıyorum ve önlerinde eğiliyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından askere gidecek olan 42 engelli gence kınaları yakıldı. Davul ve zurna eşliğinde halaylar çeken engelli gençlere protokol üyeleri de eşlik etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>