Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Engelli Can Ahmet’in azmi…

Bursa’da birçok sivil toplum kuruluşunda görev yapan kas hastası Can Ahmet Vural’ın 3. kitabı Adım, Ekin kitabevi tarafından yayımladı.

07 Ekim 2015 Çarşamba, 09:56
ahmet can

Kas Hastaları Derneği’nde faal görev alan 27 yaşındaki Can Ahmet Vural, 2010 yılında Yol, 2013 yılında Güzergah, 2015 yılında ise Adım’ı çıkarttı. 3 bölümden oluşan 180 sayfalık Adım, şiirler, vecizeler ve denemelerden oluşuyor. Bu eserine Bizim Yunus bölümü ile giriş yaptığını belirten Can Ahmet Vural, “Biz nefese talip olduk. Önemli olan nefes almak değil, nefes olmak bu hayatta. Biz de bunun için verdiğimiz mücadelelerin ve emeklerin şiirini, denemelerini yazdık. Birçok sivil toplum kuruluşunda gönüllü olarak çalışıyorum. Beni bu faaliyetlere arkadaşlarım ve ailem götürüyor. Bu tür faliyetlerde yer almaktan büyük keyif alıyorum. Şimdi de yeni kitaplarım Aklın Tekerlekleri Yok ve By-Pass’ı hazırlamaya başladım. Yakında bir internet sitesini aktif edeceğim. Bütün bu çalışmalar Allah’ın verdiği istek ve yardımla mümkün oluyor” diye konuştu.kitap
İnternet ortamında, www.canahmetintespiti.com ve www.canahmetvural.net siteleri ile faliyetlerini ve düşüncelerini paylaştığını ifade eden Can Ahmet Vural, Aklın Tekerlekleri Yok isimli eseri ile engelli vatandaşların yaşadıkları gerçek hadiseleri hikayeleştirmeyi düşünüyor.
Kitabın arka kapağında eğitimci yazar Zuhal Köseoğlu’nun şu görüşleri dikkat çekiyor: “Hayat bir ‘Yol’dur. Bu yolu yürürken, hayatına her şeyi ile sahip çıkanların, ‘Güzergah’ları da bellidir. Bu uğrak noktalarını kendilerini daha insanlaştırmak ve var olana kendilerini adamak için özenle seçerler. Bu yüzden bu canlar bu yolları ‘Adım’ adım ve sabırla öyle bir yürürler ki, geçtikleri ‘Yol’da hem aydınlanırlar, hem aydınlatırlar”.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>