Ege ve Suriye sınırında Türk jetlerine taciz

Genelkurmay Başkanlığı, Ege Denizi’nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu yapan Türk jetlerinin Yunan uçakları tarafından taciz edildiğini açıkladı.

06 Ağustos 2015 Perşembe, 16:14
ege-ve-suriye-sinirinda-turk-jetlerine-taciz

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, altı adet F-16 uçağı ile Ege Denizi’nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu icra edildiği belirtilerek, “Bu görev esnasında iki adet F-16 uçağımız Yunanistan’a ait iki adet F-16 uçağı tarafından bir dakika 30 saniye süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle taciz edilmiştir. Yürürlükteki angajman kuralı gereği tacize uçaklarımız tarafından aynı ile mukabele edilmiştir” denildi.

SURİYE FÜZE SİSTEMİ TACİZ ETTİ
Sekiz adet F-16 ile Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu icra edildiği kaydedilen açıklamada, “Bu uçuşlar esnasında Hatay üzerinde hava muharebe devriye görevi icra etmekte olan bir adet F-16 uçağımıza Suriye’de konuşlu SA füze sistemleri tarafından beş saniye süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunulmuştur” ifadesi kullanıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>