Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Edebali’den 17 Ağustos mesajı

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 17 Ağustos depremi gibi felaketlerin bir daha yaşanmaması için kentsel dönüşümün şart olduğunu söyledi.

17 Ağustos 2016 Çarşamba, 16:11
edibal

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 17 Ağustos depremi gibi felaketlerin bir daha yaşanmaması için kentsel dönüşümün şart olduğunu söyledi.
Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 17 Ağustos 1999’da meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 8 bin 373 kişinin öldüğü, 23 bin 781 kişinin de yaralandığı Marmara depreminin yıl dönümü dolayısıyla açıklama yaptı. Türkiye’nin yakın tarihini derinden etkileyen felaketin üzerinden 17 sene geçmesine rağmen yaşananların dün gibi hafızalarda yer aldığını belirten Başkan Edebali, depremin değil, kalitesiz binaların ve eğitimsizliğin felakete sebep olduğunun altını çizdi. Türkiye’nin deprem kuşağında yer almasından dolayı her zaman tedbirli olunması gerektiğini ifade eden Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Depremle yaşamayı öğrenmemizi ve her an hazırlıklı olmamızı gerektirmektedir. ‘Deprem öldürmez, bina öldürür’ gerçeğini şiar edinerek şehrimizi geleceğe hazırlıyoruz. İlçemizde kentsel dönüşümü hayata geçiriyoruz. Yıldırım’da kentsel dönüşüm projesi ihtiyaç değil şarttır. Mahalle konaklarımızda bulunan deprem odalarıyla muhtemel depremlere hazırlıklıyız. Ayrıca vatandaşlarımızı da bilgilendiriyoruz” dedi.

EDEBALİ’DEN 17 AĞUSTOS MESAJI

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>