Dünyayı sev, geyiği öp, Nilüfer’e festivale gel

19 Ağustos 2015 Çarşamba, 16:02
geyik

Nilüfer Belediyesi’nce düzenlenen Nilüfer Müzik Festivali’nin tanıtım toplantısı Balat Ormanı’nda yapıldı. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Belediye Basın Danışmanı Hande Koç, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç’ın ve belediye başkan yardımcılarının da katıldığı toplantıda festival hakkında bilgi verildi.
Nilüfer Belediyesi’nin tertiplediği ve 5-6 Eylül tarihlerinde Balat Ormanı’nda gerçekleştirilecek olan ‘Nilüfer Müzik Festivali’, MFÖ, Şebnem Ferah, Oi Va Voi, Riff Cohen, Dubioza Kollektiv’in de aralarında bulunduğu dünyaca ünlü çok sayıda sanatçıyı bir araya getirecek. ‘Dünyayı Sev, Geyiği Öp, Festivale Gel’ sloganıyla müzik severlere seslenen festival, birçok ilke de imza atacak. Oyun alanı, çadır kamp alanı, gıda standı ve biri ana biri alternatif olmak üzere 2 sahnenin yer alacağı festivalde ‘fastfood’ satışı olmayacak. Gıda stantlarında ağırlıklı olarak ‘kadın dernekleri’nin hazırlayacağı geleneksel tatlar satışa sunulacak. Ayrıca şehrin çeşitli yerlerinden Balat Ormanı’na ücretsiz servislerle de ulaşım sağlanacak.
Festivalin ücretsiz olacağı ve bilet satışı yerine Tohum Kütüphanesi Projesi’ne destek olmak için Ekoloji Derneği’ne (Eko-Der) gönüllü bağışların yapılacağını belirten Bozbey, bu sayede ekolojik gelecek için de bir adım atılmış olacağını ifade etti. Bozbey, “Nilüferliler adına 5-6 Eylül tarihlerinde Bursa’yı uluslararası standartlarda festival kültürünün yaşatılacağı ‘Nilüfer Müzik Festivali’ ile tanıştıracağız. Bu yıl ilk kez düzenleyeceğimiz ‘Nilüfer Müzik Festivali’ne 60 bin kişinin katılmasını bekliyoruz. Türkiye’de düzenlenen festivallerde, şimdiye kadar kullanılan en büyük sahne bu festivalde kurulacak. Katılanlar hem kaliteli müzik dinleyecek, hem de bol geyikli, renkli, capcanlı anlar yaşayacaklar” şeklinde konuştu.
Bozbey, kendisine yöneltilen “Festivalin maskotu neden geyik?” sorusuna, “Geyiğin, doğanın saflığını, temizliğini, üretkenliğini ve masumiyetini temsil ettiğine inanıyoruz. Bu düşünceyle geyiği bu festivalin maskotu olarak seçtik” cevabını verdi.
(BRD-MŞ)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>