Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi

Dünyanın 4.büyük köprüsü için Bursa’ya büyük jest

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın 4.büyük köprüsü olan Körfez Köprüsü’nün isminin Osmangazi olarak belirlendiğini açıkladı.

21 Nisan 2016 Perşembe, 19:57
kopru1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın 4.büyük köprüsü olan Körfez Köprüsü’nün isminin Osmangazi olarak belirlendiğini açıkladı.
Cumhurbaşkaın Körfez Köprüsü’nün iki yakasının birleştirilmesinin ardından 40 kilometrelki Altınova Gemlik otoyolunun açılışını yaptı
Cumhurbaşkanının bu açıklaması, Osmanlı’nın ilk başkenti Bursa’ya büyük jest olarak nitelendirildi.

BİZ İNŞA ETMEK İÇİN MÜCADELE EDERKEN BİRİLERİ YIKMAK İÇİN ÇALIŞIYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendilerinin inşa etmek için mücadele ederken, birilerinin Paralel Yapı ile beraber yıkmak için çalıştığını belirterek, “Adı Mimar Mühendis Odaları. İşleri güçleri durdurmak. Dertleri inşa etmek değil. Biz sadece proje geliştirmekle yetinmedik. Bir de yıkım ekibiyle mücadele ettik” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu anda Türkiye’nin dünyaya bir şey gösterdiğini de hatırlatırken, “Cumhurbaşkanı, Başbakanı, kabinesi tüm kadrosuyla her proje adım adım geleceğe doğru inşa ediliyor. Bizler kutlu bir tarihin varisleri olarak: Başbakan ve Bakanımızla biraraya gelip köprünün ismini Osmangazi Köprüsü koyuyoruz” diye konuştu.
Başbakan Ahmet Davutoğlu da bu ülkenin gündeminin terörle işgal edilmesine izin vermeyeceklerini ifade ederek, tuzak kurmak isteyenlerin oyununu bozacaklarını kaydetti.
Açılışa Bursa, Yalova ve Kocaeli’den de binlerce insan katıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>