Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Dünya Şampiyonu Bursa’dan çıktı

Çocukken dinlediği masallare resmeden Sıla Eroğul Dünya Karikatür Şampiyonu oldu. Vali Münir Karaloğlu da kendisini ödüllendirdi

01 Nisan 2015 Çarşamba, 11:10
VALİLİK_KABUL

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, karikatür yarışmasında Dünya birincisi olan Anadolu İmam Hatip Lisesi 5. sınıf öğrencisi Sıla Eroğul’u makamında kabul etti.

Uluslararası Karikatür Federasyonu (FECO) tarafından açılan karikatür yarışmasında turizm konulu karikatürü ile Dünya şampiyonu olan Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi 5. sınıf öğrencisi Sıla Eroğul, 180 ülkeden 5 bin yarışmacı arasında önce ilk 34 kişi arasına girerek finale kalmayı başardı. Finallerde Dünya birincisi olan Sıla, Bursa’nın gururu oldu.

Başarılı öğrenciyi makamında kabul eden Bursa Valisi Münir Karaloğlu: “öğrencilerin yetenekleri çerçevesinde yönlendirilmesi ve bu konuda desteklenmesi gerektiğini söyledi. Sıla’nın farklı spor dallarında da faaliyet gösterdiğini öğrenen Vali Karaloğlu, başarılı öğrenci Sıla’dan çalışmalarına devam etmesi yönünde söz aldı.

Genç yeteneği tebrik eden Vali Karaloğlu: “Her fırsatta dile getirdiğimiz gibi, Bursa’mız her alanda, her kulvarda sahip oldukları ile gündem belirleyen güzide bir şehir. Bugün de Gemlik İmam Hatip’ten bir kızımızın başarısını konuşuyoruz. Ben Sıla kızımı canı yürekten kutluyorum. Önemli bir başarı ile bizleri gururlandırdı. İnşallah Sıla, hem Türkiye de, hem de yurt dışında çok daha fazla ödül alacak. Ben başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Farklı yarışmalara da müracaat ettiğini belirten Gemlik İmam Hatip Lisesi 5. sınıf öğrencisi Sıla Eroğul, Vali Karaloğlu’na çalışmalarına devam edeceğine dair söz verdi ve Vali Karaloğlu’na yaptığı bir karikatürü hediye etti.

Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gemlik İmam Hatip Lisesi’nin öğrencilerine her türlü destek ve imkânı sağladığını belirten Bursa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Uygar Umut, Bursa’nın gururu olan başarılı öğrenci Sıla Eroğul’u ve onu yetiştiren annesini tebrik etti.

Çocukken dinlediği masalları resmetti

Sıla’nın çocukluktan beri böyle bir merakı olduğunu ifade eden anne Melek Güleç: “Sıla küçükken uyuması için masal anlatırdım. Uyandığı zaman dinlediği masalla ilgili resimler yapardı. İlk defa katıldığı böyle bir yarışmada önemli bir başarı elde etti. Sıla’nın desteklenmesi halinde gelecek yıllarda daha başarılı olacağına inanıyorum.” dedi.

Dünya karikatür şampiyonu olan başarılı öğrenci Sıla Eroğul altın ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>