Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Düğün fotoğrafçılığının püf noktaları

01 Ağustos 2015 Cumartesi, 10:20
11793160_10153492938608491_1619014684_n

Her insanın genellikle hayatında bir kez yaşadığı düğün seremonisi onlarca detayıyla hazırlanıp bittikten ve konuklar evlerine, çiftler balayına gittikten sonra geriye hatıra olarak sadece kayıtlar kalıyor.
Pek çok insanın yoğun düğün hazırlıklarına odaklanıp belki de yeterince titiz davranamadığı için sonradan pişman olabileceği kadar önemli bir yere sahip olan düğünlerin kayıt altına alınması işi günümüzde epey çeşitli alternatiflerle sunuluyor.
Gelişen teknolojiyle birlikte dijital sisteme geçilen düğün fotoğrafçılığı da kalıplarını kırdı. Hayatlarının en mutlu günlerini fotoğraf karesiyle ölümsüzleştirmek isteyen farklı arayışlara giren çiftler, birbirinden ilginç mekanlarda poz veriyor.
Sektörün tecrübeli isimlerinden olan ve 1991 yılından beri ‘Foto Recep Özel Düğün Fotoğrafçılığı’ adıyla çiftlerin en mutlu anlarını fotoğraflayan Harun Yılmaz, yaptıkları işin çok özel olduğunu ve düğün çiftlerine normal çekimlere göre ayrı bir ihtimam gösterilmesi gerektirdiğini vurguluyor.
Bursa’nın yanı sıra Türkiye’nin pek çok farklı ilinde de düğün fotoğrafları çeken Yılmaz, profesyonel bir bakış açısıyla yapılan işlerin insanların hayatı boyunca sakladığı en önemli hatıraları olarak saklandığına dikkat çekti.
Mesleğiyle ilgili bazı püf noktalarını da paylaşan fotoğraf sanatçısı Harun Yılmaz, “Düğün çekimlerinde en önemli husus, gelin ve damat ile kurulan iletişimdir. Düğün öncesi bir araya geldiğimiz çiftlere adeta danışmanlık hizmeti de veriyoruz. Yapacağımız çekimlere dair her türlü detayı çiftlerle birlikte görüşerek programlıyoruz. Kişilerin karakter yapılarının bile etkili olduğu bu planlama çerçevesinde insanların en özel anlarına profesyonel karelerle dahil oluyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>