Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Dostlar Gönül Sofrası’nda bir araya geldi

Bu arada Kent Meydanı’na kurulan ‘Dostluk TIR’ında bilgi yarışmaları yapıldı.

15 Ağustos 2016 Pazartesi, 13:29
BURSA’DA DOSTLUK BULUŞMASI

Bursa’da ‘Türkçe Yaz Okulu’na katılan yabancı öğrenciler, Gönül Dostları Sofrası’nda bir araya geldi.
Yunus Emre Enstitüsü’nün Türkiye’de her yıl düzenlediği ‘Türkçe Yaz Okulu’ programları, yurt dışındaki Türkoloji bölümlerinde Türkçe öğrenen öğrencilerin Türkiye’yi ve Türk kültürünü yakından tanımalarına imkan sunuyor. ‘Türkçe Yaz Okulu’na katılan 60 öğrenci, bu hafta Bursa’daydı. Almanya, Macaristan, Bosna Hersek, Polonya ve Karadağ’dan Bursa’ya gelen öğrenciler, şehrin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi. Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Gönül Dostları Sofrası’nda verilen yemekte buluştu. Öğrenciler, Türk mutfağının tadına baktı.
Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık, öğrencilerin Türkçe eğitimlerinin önemine vurgu yaptı. Yabancı öğrenciler de Yunus Emre Enstitüsü’nün programı ile Türk kültürünü, tarihini ve sanatını yakından tanıma fırsatı bulduklarını ifade ederek, organizasyona emek verenlere teşekkür etti.
Abdülkadir Karlık, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Bu arada Kent Meydanı’na kurulan ‘Dostluk TIR’ında bilgi yarışmaları yapıldı.

BURSA’DA DOSTLUK BULUŞMASI

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>