Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Dönmez’in cinayetinde tanıklar dinlenecek

Eskişehir’de Mehmet Dönmez’in bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili sanıkların yargılanmalarına devam edilirken, mahkeme heyeti tanıkların dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

28 Ocak 2016 Perşembe, 14:43
cinayet

Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Murat K., tutuksuz sanık Emrah Ş, olayda hayatını kaybeden 25 yaşındaki Mehmet Dönmez’in ailesi ve taraf avukatları hazır bulundu. Hayatını kaybeden ve öğrenci olduğu belirtilen Dönmez’in annesi duruşmada, sanıkların suç kayıtlarının fazla olduğunu iddia ederek, “Ben yandım başkası yanmasın. Bunların suç sayılarını görüyorsunuz. Dışarı çıkarlarsa başkalarının da canını yakarlar” dedi.
Mahkeme heyeti Murat K.’in tutukluluk halinin devamına karar verirken tanıkların dinlenmesi ve eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
OLAY
16 Şubat 2015 tarihinde Hoşnudiye Mahallesi Siloönü Sokak’ta meydana gelen olayda, bir restoranda barmen olarak çalışan Mehmet Dönmez, daha önce aralarında husumet olan Murat K.nın bıçaklı saldırısına uğrayarak ağır yaralanmış, olayın ardından Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet ve Gasp Bürosu ekipleri yaptıkları araştırmada olayın zanlısının Murat Kan olduğunu belirlemişti. Murat K.’nın 2 yıl önce de çıkan kavgada Mehmet Dönmez’i bıçakla yaradığı da ortaya çıkmıştı. Ekipler, kimliğini belirledikleri Murat K.’yı Bursa’nın İnegöl ilçesinde yakalamış, şüpheli yapılan sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>