Dolandırıcılar pes dedirtti

Bursa’da telefonla aradıkları kişinin kredi kartından bilgisi dahilinde harcama yapıldığını belirten dolandırıcılar, kart bilgilerini isteyerek parayı geri yatıracaklarını söyledi. Kart bilgilerini alan dolandırıcıların 13 bin liralık para aktarımı ise bankanın güvenliğine takıldı.

22 Ağustos 2015 Cumartesi, 17:39
hirsiz

Bursa’da her geçen gün yaşanan telefon dolandırıcılığına bir yenisi eklenirken, dolandırıcılar ise vatandaşları kandırmak için taktik üzerine taktik geliştirmeyi ihmal etmiyor. Son olarak Bursa’nın Mudanya ilçesinde yaşanan telefon dolandırıcılığı ise bu kadarına da pes dedirtti. Saat 13.30 sıralarında kendilerini banka görevlisi olarak tanıtan dolandırıcılar, H.A.’nın 780 liralık kredi kartı harcamasından bilgisi olup olmadığını sordu. Bu harcamadan bilgisi olmayan H.A. da dolandırıcılara inanarak harcamayı iptal etmeleri için kart bilgilerini verdi.

BANKANIN YÜKSEK HARCAMA LİMİTİNE TAKILDILAR
Kredi kartından yapılan 780 liralık harcamanın iptal edilmesi için verdiği kart bilgilerini kullanan telefon dolandırıcıları, 15 dakika sonra 13 bin 400 lirayı kendi hesaplarına yönlendirmeye çalıştı. Para aktarımı için güvenlik isteyen banka ise kart sahibini arayarak 13 bin 400 liranın bilgileri dahilinde olup olmadığını sordu. H.A.’nın kandırıldığını anlamasıyla banka görevlileri, 13 bin 400 liralık para aktarımını gerçekleştirmedi.
Polis merkezine giden H.A., kendini arayan kişilerden şikayetçi oldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>